Obronili tytuł! Jednostronny przebieg finału European League of Football

Zawodnicy Rhein Fire obronili tytuł European League of Football! W finale pokonali Vikings Vienna 51:20.

Mecz Rhein Fire - Stutthart Surge we wrześniu 2023 roku
Mecz Rhein Fire - Stutthart Surge we wrześniu 2023 roku/FEDERICO GAMBARINI/DPA/dpa Picture-Alliance/AFP

W finale European League of Football doszło do starcia najlepszej ekipy sezonu zasadniczego z obrońcą tytułu sprzed roku. Austriacy nie przegrali w tym sezonie ani jednego spotkania, a w półfinale pewnie uporali się z Paris Musketeers (47:31).

Z kolei zawodnicy Rhein Fire w sezonie zasadniczym zajęli trzecie miejsce, więc musieli najpierw zagrać w ćwierćfinale. W nim pewnie ograli Madrid Bravos 40:10, a następnie w emocjonującym półfinale wyeliminowali Stuttgart Surge, wygrywając 29:23 po dogrywce.

Finał przebiegał pod dyktando Niemców. Zawodnicy Rhein Fire byli lepsi w każdej kwarcie, co dobitnie pokazuje ich dyspozycję w niedzielnym spotkaniu. Obrońcy tytułu wygrali każdą kwartę, a w dwóch nie stracili nawet punktu.

Tym samym obronili tytuł wywalczony w poprzednim sezonie.

Z kolei Panthers Wrocław zakończyli zmagania na fazie grupowej. Polacy zajęli drugie miejsce w Konferencji Wschodniej, wygrywając sześć spotkań i notując tyle samo porażek.

Vikings Vienna (Austria, 1) - Rhein Fire (Niemcy, 3) 20:51 (6:7, 7:23, 0:7, 7:14)