Reklama

Reklama

Eliminacje ME 2016. Oni mogą awansować już w sobotę

Dwie reprezentacje mają szansę, aby już w sobotę zapewnić sobie kwalifikację na finałowy turniej Mistrzostw Europy we Francji. O krok od awansu są Anglia i Austria.

Zdecydowanie łatwiejsze zadanie czeka Anglików, którzy mają na koncie komplet zwycięstw, a w sobotę zmierzą się w wyjazdowym spotkaniu z San Marino. Jeśli wygrają, a Słowenia nie zdoła pokonać w delegacji Szwajcarii, to podopieczni Roya Hodgsona już wieczorem będą mogli świętować awans na kontynentalny czempionat.

Na trzy mecze przed końcem eliminacji ich przewaga nad trzecią drużyną wynosić będzie 11 lub nawet 12 punktów.

Austriakom do awansu, poza zwycięstwem u siebie z Mołdawią potrzebne będzie potknięcie Rosji, która zmierzy się przed własną publicznością ze Szwecją. Jeżeli "Sborna" nie wygra, Austriacy będą mieli 10 lub 11 "oczek" przewagi nad trzecim zespołem.

Reklama

Eliminacje ME 2016 - sprawdź terminarz, wyniki i tabele poszczególnych grup!

Początek spotkań San Marino - Anglia i Rosja - Szwecja o godzinie 18:00. Na 20:45 zaplanowano mecze Austria - Mołdawia i Szwajcaria - Słowenia. Pewna występu na Mistrzostwach na chwile obecną jest jedynie reprezentacja Francji, która będzie gospodarzem przyszłorocznego czempionatu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje