Reklama

Reklama

O szczęściu kibiców na Górnym Śląsku (i w Zagłębiu)

Takie bogactwo jakie jest w tym regionie przywodzi mi jeszcze na myśl Zagłębie Ruhry, Londyn, Budapeszt i Buenos Aires. W tych miejscach w ciągu kilku chwil można przenieść się w zupełnie inny futbolowy świat.Co prawda czasy, kiedy w polskiej ekstraklasie grało siedem drużyn górnośląskich już minęły, prawdopodobnie bezpowrotnie, nie mniej nigdzie indziej w Polsce nie ma takich odrębnych światów, bytów, kosmosów, którym ludzie oddają myśli i serce. W Warszawie kibicuje się głównie Legii, we Wrocławiu - Śląskowi, w Poznaniu - Lechowi, w Łodzi -  ŁKS-owi i Widzewowi, w Krakowie - Cracovii i Wiśle itd. Na Górnym Śląsku jest inaczej. Tutaj buzuje, jak - nomen omen - w "Kotle Czarownic". Kluby ostro ze sobą rywalizują, kibice za sobą nie przepadają. I wcale nie jest tak, że wszyscy mieszkańcy danego miasta kibicują klubowi z tego miasta, o czym wiedzą wszyscy "stond".

Reklama

Eksperyment ze stoperem w ręku

Żeby przekonać niezorientowanych, że to wszystko dzieje się na naprawdę malutkim skrawku świata, przeprowadziłem eksperyment.

Ze stadionu Piasta na stadion Górnika jechałem 11 minut i 5 sekund (7, 47 km).

Ze stadionu Górnika na stadion Ruchu jechałem 12 minut i 7 sekund (14, 37 km).

Ze stadionu Ruchu na stadion GKS-u jechałem 8 minut i 4 sekundy (6,13 km).

Ze stadionu GKS-u na stadion Zagłębia jechałem 10 minut i 36 sekund (10,5 km).

To nie wszystko

Nie wszystko? No tak jeszcze przecież stadion Polonii Bytom. A jeszcze przecież stadion Szombierek Bytom. A jeszcze przecież stadion GKS-u Tychy. A jeszcze przecież stadion Ruchu Radzionków. A jeszcze przecież stadion Ody Wodzisław. A jeszcze przecież stadionu ROW-u Rybnik. Itd., itd.

Tę bliskość można wykorzystywać w każdy weekend. Wykorzystałem ją w ostatni: najpierw oglądałem mecz Zagłębia na Ludowym, a potem zdążyłem jeszcze na drugą połowę na Cichą, na mecz Ruchu.

Kto kocha piłkę dla tego życie na Górnym Śląsku (i Zagłębiu) jest kuszącą propozycją. 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje