Reklama

Reklama

Nieformalny nacisk Ekstraklasy w sprawie szczepień

Ekstraklasa nie ma zamiaru przekładać meczów jeśli okaże się, że wśród ligowych piłkarzy, którzy zachorowali na COVID-19 są zawodnicy, którzy wcześniej się nie zaszczepili.

Kluby piłkarskie nie mają mocy prawnej zmuszać własnych piłkarzy żeby się zaszczepili. Działacze mogą stosować perswazję, wiem, że odbywali takich rozmów z zawodnikami mnóstwo. Z piłkarzami jest jak ze wszystkimi: jedni sami chcą się zaszczepić i zrobili to dawno, inni w ogóle nie widzą takiej potrzeby.

Ekstraklasa: nie opłaca się być niezaszczepionym

Okazuje się, że Ekstraklasa dała naszym klubom jasny, nieformalny przekaz: jeśli w ligowej drużynie zaistnieje COVID-19 a ci, którzy chorują nie byli wcześniej zaszczepieni to nie ma żadnych szans na to by przełożyć spotkanie żeby mieć możliwość zagrania najsilniejszym składem. 

Reklama

Nikogo nie może do szczepień zmusić, ale trzeba mieć świadomość ile klub może stracić. Teoretycznie bowiem może zdarzyć się, że jeśli jeden zawodnik nie chciał się zaszczepić i zachorował to mimo że inni w tym samym czasie chorujący piłkarze się zaszczepili - klub na tym realnie ucierpi, bo będzie musiał grać bez nich wszystkich. Warto pamiętać, że kluby ciągle nie mają kadr w stu procentach zaszczepionych, choć odsetek takich piłkarzy ciągle się zwiększa. 

Cóż: człowiek ma prawo się nie zaszczepić. Ale człowiek zaszczepiony ma prawo nie chcieć mieć kontaktu z człowiekiem niezaszczepionym. Piłka nożna polega na kontakcie. Zarówno na boisku jak i na trybunach.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama