Reklama

Reklama

Łapczywość w polskiej piłce narasta. Część druga

Potwierdza się, że aby w polskiej piłce znakomicie zarabiać nie trzeba być wcale świetnym piłkarzem.

Niedawno publikowałem listę żądań menedżera pewnego piłkarza wobec klubu I ligi. Teraz przekonałem się, że w niższych ligach niektórzy menedżerowie niektórych piłkarzy też liczą na wyciągnięcie naprawdę dobrych pieniędzy i... nie ma znaczenia, o którą ligę chodzi.

Czy agent wiedział komu przedstawia ofertę

W obecnej przerwie zimowej klub z czwartego poziomu rozgrywek zainteresował się zawodnikiem grającym na drugim poziomie rozgrywek. Nie jest on zawodnikiem podstawowego składu, raczej graczem trzeciego, czwartego wyboru na swojej pozycji.

Klub chciał go pozyskać, dwa poziomy niżej byłoby to przecież wzmocnienie. Menedżer przesłał więc warunki. Przeanalizowałem je i wydaje mi się, że to stała oferta dla zainteresowanych klubów do poziomu drugiej ligi, a agent reprezentujący piłkarza nie wysilił się nawet, żeby zaktualizować ofertę pod kątem ligi, w której obecnie występuje zainteresowany klub czyli... trzeciej! 

Reklama

Zapiski dotyczą bowiem ewentualnych sukcesów na drugim i pierwszym poziomie rozgrywek. Klub miałby liczyć się z wypłatą pieniędzy za ewentualne gole w... Lidze Mistrzów, a przecież jeśli kontrakt miałby być - jak chce agent - trzyletni, to przy najbardziej sprzyjających wiatrach w takim okresie nie udałoby się do niej awansować z czwartego poziomu rozgrywek! Może więc agent na pytanie klubu o piłkarza nie zorientował się nawet, w której lidze ta drużyna obecnie gra?!

Niebiańskie warunki

Oto najważniejsze szczegóły oferty:

1.Wynagrodzenie podstawowe

a) Start: 6500 zł netto

b) Podwyżka co 500 minut w pierwszej drużynie o 500 zł netto

c) Podwyżka po ewentualnym awansie do I ligi - 12000 netto a do ekstraklasy - 25000 netto. W 2 lidze występ w podstawowym składzie 500 zł netto a każde 10 goli - premia 2500 zł netto a 1 lidze - odpowiednio 500 zł i 4500 zł netto. W ciągu ewentualnych premii są też wyszczególnione premie nawet za mistrzostwo Polski (30 000 zł netto), Puchar Polski i awans do Ligi Mistrzów (50 000 zł netto)  a także nawet za... występy i gole w ChL!

2. Długość kontraktu i odstępne

a) 3 lata.

b) Kwota odstępnego - zagranica: 500 000 euro netto, ekstraklasa : 70 000 euro brutto, pierwsza liga: 50 000 zł brutto, druga liga: 30 000 zł brutto

3. Warunki pozapiłkarskie

a) indywidualna polisa NNW (od następstw nieszczęśliwych wypadków) na kwotę: 1 000 000 zł.

b) bezwarunkowa zgoda na 14 dni w sezonie testów zagranicznych - po uprzednim zawiadomieniu klubu w formie pisemnej na adres e-mailowy

4. Prowizja agenta

Jednorazowa - 12 000 zł netto. Przewidziane również premie za awanse do wyższych lig (20 000 do pierwszej i 35 000 - do ekstraklasy) a nawet zdobycie Pucharu Polski.

***

Konkluzja może być tylko jedna: nie będzie tego transferu.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje