Reklama

Reklama

Zwycięskie remisy. Kiedyś Piechniczek, teraz Falubaz

Zwycięskie remisy, to pojęcie, które powstało za czasów pierwszej przygody z kadrą Antoniego Piechniczka. 0:0 z ZSRR na mundialu w Hiszpanii w 1982 dało nam awans do strefy medalowej, 0:0 z Belgią w 1985 roku na Stadionie Śląskim dało nam awans na mundial do Meksyku. W niedzielę w buty Piechniczka wszedł Piotr Żyto, a reprezentację udawał Falubaz.

Kilka dni przed meczem Falubazu w Grudziądzu pisałem, że już remis urządza zielonogórzan. Zwłaszcza, jeśli trójka walcząca o utrzymanie będzie już do końca zdobywać punkty wyłącznie w meczach między sobą.

Falubaz ma w tej chwili 6 punktów i bez względu na wynik meczu GKM - Apator  ma pewne utrzymanie w PGE Ekstralidze. Oczywiście, jeśli, tak jak napisałem wcześniej, GKM i Apator nie zdobędą punktów w innych spotkaniach.

Apator ma tej chwili 5 punktów, GKM ma 4. Możliwe, że GKM wygra z Apatorem, ale bonus raczej na pewno zgarnie Toruń (u siebie wygrał 55:35), więc końcowa tabela będzie wyglądać tak: 6. Apator, 7. Falubaz, 8. GKM. Dlatego tak, bo w małej tabeli, to Apator będzie miał najlepszy bilans bezpośrednich spotkań z wymienionej trójki.

Reklama

GKM na social mediach słusznie napisał po meczu z Falubazem: mamy remis, który nic nam nie daje. Teraz GKM potrzebuje cudu. Wygranej z Apatorem różnicą 21 punktów. Wygranej z Apatorem za dwa i dorzucenia jakiegoś punktu w meczu z Eltrox Włókniarzem. No a poza tym GKM musi liczyć na to, że Apator z Falubazem, już nie zdobędą żadnego punktu. Jak napisał w felietonie Jacek Frątczak: Hitchcock by lepszego scenariusza nie wymyślił.

Wydarzeniem ostatniej kolejki był nie tylko mecz w Grudziądzu, ale też wszystko to, co wiąże się z tematem opon Anlasa. Czekamy spokojnie na wyniki testów opon zabranych po piątkowych spotkaniach. Jeśli Anlas, podobnie jak przed rokiem zostanie zakwestionowany, to układ sił w PGE Ekstralidze znowu może się zmienić.

Nowy program o Euro - codziennie na żywo o 12:00 - Sprawdź!

Nie możesz oglądać meczu? - Posłuchaj na żywo naszej relacji!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje