Reklama

Reklama

MSI. Chiny znów najlepsze na świecie

Royal Never Give Up w finale turnieju Mid-Season Invitational pokonało mistrzów świata, DWG KIA. W decydującym pojedynku zobaczyliśmy wyrównane starcie, do którego rozstrzygnięcia potrzebne było aż pięć map. Ostatecznie jednak wynikiem 3-2 lepsi okazali się Chińczycy.

Pierwsza mapa padła łupem RNGU, ale DWG KIA błyskawicznie odpowiedziało, doprowadzając do remisu 1-1. Na mapie numer trzy znów triumfowali mistrzowie Chin i to oni ponownie wyszli na prowadzenie w serii, ale następna potyczka padła łupem Koreańczyków. Do wyłonienia zwycięscy potrzebna była więc mapa numer 5. W decydującym starciu lepsze okazało się RNGU i to Chińczycy zapewnili sobie trofeum, wygrywając w tym prestiżowym pojedynku w stosunku 3 do 2.

To trzecie zwycięstwo chińskiej formacji w turnieju MSI, co sprawia, że reprezentanci LPL mają na swoim koncie najwięcej wygranych w historii cyklu. To był też drugi już triumf, który trafia na konto Royal Never Give Up. Wcześniej drużyna reprezentująca barwy tej organizacji zwyciężyła w 2018 roku. Do tej pory jedyną ekipą, która dokonała podobnej sztuki, było legendarnego SKT T1 (obecnie T1).

Reklama

To pokazuje, że chińska dominacja wciąż trwa. Tamtejsza scena w ostatnim czasie zdominowała światowe League of Legends w podobnej skali jak zrobiła to Korea w latach 2013-2017. Drużyny z Państwa Środka trzy razy z rzędu wygrały mistrzostwa świata, a passa ta została przerwana dopiero w ubiegłym roku, kiedy najlepszą drużyną globu okazało się właśnie koreańskie Damwon Gaming (obecnie DWG KIA). Teraz Royal Never Give Up dokonało symbolicznej zemsty na triumfatorach światowego czempionatu i udowodniło, że LPL wciąż jest niesamowicie silne.

RF

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy