Reklama

Reklama

E-sport. Wietnamski zawodnik dożywotnio zdyskwalifikowany

Toplaner wietnamskiego SBTC Esports, Phạm "Zeros" Minh Lộc, został dożywotnio wykluczony z wietnamskich rozgrywek. Jest to efekt żartów zawodnika z koronawirusa.

Zeros powiedział, że "ma nadzieję, że sytuacja epidemiczna w jego kraju pogorszy się, dzięki czemu mistrz VCS nie będzie miał okazji zagrać w Mid-Season Invitational", czyli turnieju, w którym mierzą się najlepsze zespoły z poszczególnych regionów. Wszystko miało miejsce na prywatnym kanale Zerosa, ale fakt ten nie wpłynął łagodząco na decyzję organizatora rozgrywek. Wietnamski oddział Riotu, dewelopera gry, bardzo szybko opublikował oświadczenie w tej sprawie:

"Szkodliwe wypowiedzi Zerosa wpływają na całościowy wizerunek ligi. Dlatego powołując się na punkt 8.2.5. regulaminu rozgrywek oraz biorąc pod uwagę powagę sytuacji epidemicznej w kraju, BTC decyduje się na ukaranie zawodnika dożywotnią dyskwalifikacją z rywalizacji w rozgrywkach ze skutkiem natychmiastowym."

Już wcześniej spotkało się to z natychmiastową reakcją jego drużyny, która zdecydowała się na rozstanie zawodnikiem. 

Reklama

Zeros to uczestnik turnieju głównego mistrzostw świata z 2018 roku i 2019 roku, w którym najpierw reprezentował barwy Phong Vũ Buffalo, a następnie GAM Esports. W ostatnim czasie nie wiodło mu się jednak już tak dobrze. W letnim splicie ubiegłego roku ukończył zmagania w wietnamskiej lidze na trzeciej pozycji, a w obecnym sezonie jego drużyna zajęła zaledwie piąte miejsce w tabeli i nie zakwalifikowała się do play-offów.

Rafał "RaFeL" Fiodorow

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL