Reklama

Reklama

E-sport. Obrońcy tytułu z kolejną porażką w Ultralidze

W środowym hicie pomiędzy K1CK Neosurf a Illluminar Gaming w dobrym stylu triumfowali ci drudzy. To oznacza czwartą już porażkę zwycięzców ostatniego sezonu zmagań w najważniejszych rozgrywkach League of Legends w naszym kraju. Tym samym zawodnicy K1CK praktycznie przekreślili swoje szanse na walkę o pierwsze miejsce w sezonie zasadniczym.

W ubiegłym roku K1CK dotarło do finału oraz półfinału prestiżowych zmagań w ramach European Masters, jednak po zmianach w składzie zespół ma za sobą ciężki początek nowego sezonu. Już wcześniej można było zakładać, że odejście trójki kluczowych graczy wpłynie na postawę zespołu, ale wydawało się, że drużynie udało się znaleźć wartościowych następców. Na ten moment jednak wracający z Hiszpanii toplaner Krzysztof "Kackos" Kubziakowski, pozyskany z 7more7Pompa Team dżungler Bruno "Bruness" Freund i występujący już wcześniej w zespole Oskar "Raxxo" Bazydło nie gwarantują odpowiedniego poziomu, a zespół potrzebuje więcej czasu, żeby znaleźć wspólny język. Tego do play-offów jest jednak coraz mniej.

Reklama

W zupełnie innych nastrojach czwartą kolejkę zmagań kończą gracze Illuminar Gaming. Po wtorkowej porażce z AGO Rogue, tym razem zwyciężyli i plasują się w tabeli na wysokim, trzecim miejscu. Z bilansem 6-2 wciąż mają też realne szanse na poprawienie swojej lokaty, jeśli będą wygrywać w meczach z bezpośrednimi rywalami o walce o czołowe pozycje: 7more7 Pompa Team oraz wspomnianym wcześniej AGO Rogue.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

Z kolei pierwsze zwycięstwo udało się odnieść drużynie Komil&Friends. Zespół przystąpił do czwartego tygodnia w zupełnie odmienionym składzie, który początkowo miał rywalizować na drugim poziomie rozgrywkowym. Choć we wtorek formacja w nowym kształcie przegrała z Gentelmen's Gaming, to tym razem pokusiła się o triumf nad ESCA Gaming. Porażka w tym meczu znacząco komplikuje sytuację tej ostatniej drużyny w walce o play-offy.

W pozostałych spotkaniach obyło się bez niespodzianek. AGO Rogue zwyciężyło z Devils.one i umocniło się na prowadzeniu, a 7more7 Pompa Team pokonalo Gentemen's Gaming i wciąż jest w tabeli na drugim miejscu.

Rafał Fiodorow

Dowiedz się więcej na temat: League of Legends | Ultraliga | illuminar gaming | AGO ROGUE | Pompa Team

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama