Reklama

Reklama

E-sport. Legia Warszawa mistrzem Polski w FIFA21

Legia Warszawa sięgnęła po ostateczny triumf w rywalizacji w ramach Ekstraklasa Games. W 30 kolejkach stołeczna ekipa zdobyła 67 punktów i w końcowej tabeli wyprzedziła Jagiellonię Białystok oraz Wisłę Kraków.

Przed sezonem Legia skompletowała bardzo silny skład złożony z utytułowanego na arenie międzynarodowej Miłosza "Miłosz93" Bogdanowskiego (PlayStation 4) i mistrza ubiegłej edycji zmagań, Gracjana "El Polako" Gołębiewskiego (Xbox One). Przyniosło to oczekiwane rezultaty, bo to właśnie ten duet sięgnął po mistrzostwo kraju.

Reklama

Do ostatniej kolejki trwała jednak walka o końcowy triumf z Jagiellonią Białystok. W drużynie z Podlasia przez cały sezon świetnie spisywał się przede wszystkim Kamil "Riptorek" Soszyński (PlayStation 4), któremu dzielnie partnerował Piotr "Piterek" Kochan (Xbox One). Żółto-czerwoni przed 30. kolejką prowadzili nawet w tabeli, ale ostatecznie, po dwóch porażkach w ostatniej serii spotkań, musieli uznać wyższość Legii.

Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny Wisły Kraków i Piasta Gliwice. Zawodem jest przede wszystkim pozycja tej pierwszej ekipy, która wywalczyła nie tak dawno awans do europejskiego turnieju z cyklu FIFA eClub World Cup 2021. To samo nie udało się chociażby drużynie Legii. Jakub "Cyanide" Mikołajewski (PlayStation 4) i Bartosz "Bejott" Jakubowski dobrze zaczęli zmagania w ramach Ekstraklasa Games, ale na przestrzeni sezonu zaliczyli wyraźny spadek formy i nie byli w stanie nawiązać walki o mistrzostwo.

W czołowej ósemce znalazło się miejsce także dla Lecha Poznań, Pogoni Szczecin, Rakowa Częstochowa i Wisły Płock.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje