Reklama

Reklama

E-sport. Katowickie finały Intel Extreme Masters od 16 lutego, ale tylko online

​Od 16 lutego do 7 marca br. odbywały się będą mistrzostwa świata w grach komputerowych Intel Extreme Masters (IEM) Katowice 2021. Ze względu na pandemię rozgrywki prowadzone będą online, a zawodnicy będą łączyli się ze studiem ESL Gaming Polska, położonym w Katowicach przy ul. Żeliwnej.

Finały Intel Extreme Masters zapisały się na stałe w kanon katowickich imprez kulturalnych i sportowych. Organizowane w Katowicach od 2013 r., pod koniec lutego lub na początku marca ściągały do tamtejszego Spodka i połączonego z nim Europejskiego Centrum Kongresowego dziesiątki tysięcy fanów e-sportu, na żywo oglądających zmagania najlepszych graczy na świecie.

Reklama

Także w ub. roku organizatorzy przygotowywali 14. finały IEM w formule stacjonarnej, jako imprezę masową. W ostatniej chwili, ze względu na rozpoczynającą się epidemię koronawirusa, wojewoda śląski zakazał udziału publiczności w rozgrywkach. Gracze rywalizowali więc w Spodku i MCK - przy pustych trybunach, tylko przy udziale dziennikarzy.

W tym roku, wobec trwającej wciąż pandemii, organizatorzy imprezy z firmy ESL, zmienili formułę wydarzenia. "Z uwagi na trwającą pandemię turnieje odbędą się online, ale ciężko pracowaliśmy, aby zapewnić fanom jak najlepsze wrażenia ze śledzenia transmisji" - zadeklarował, cytowany w czwartkowej informacji miasta, Michał Blicharz z ESL.

"Nie możemy się również doczekać, aby pokazać historię Katowic, które w ostatnich latach wyrosły na stolicę esportu" - zaznaczył Blicharz. "IEM to wydarzenie, które było kamieniem milowym w rozwoju miasta. Dzięki tej imprezie wiele liczących się na świecie firm zwróciło uwagę na stolicę woj. śląskiego, jako potencjalne miejsce do ulokowania swojej siedziby" - zgodził się prezydent Katowic Marcin Krupa.

Zobacz Sport Interia w nowej odsłonie!

Sprawdź

"Stawiają na nas zwłaszcza firmy z branży nowych technologii i nowoczesnych usług biznesowych. IEM to także wydarzenie, dzięki któremu w Katowicach powstaje Dzielnica Nowych Technologii i Katowicki Hub Gamingowo-Technologiczny" - dodał Krupa.

Zgodnie z informacjami ESL w turnieju Counter-Strike: Global Offensive wezmą udział 24 drużyny z całego świata, które będą rywalizowały na jednym europejskim serwerze ze swoich ośrodków treningowych. Turniej, w którym pula nagród wynosi 1 mln dolarów, zostanie rozegrany w trzech etapach: play-in (16-17 lutego), etap grupowy (18-21 lutego) i play offs (26-28 lutego)

Od 20 lutego rozpoczną się rozgrywki, które zakończą roczny cykl rywalizacji StarCraft II ESL Pro Tour. W ich trakcie 36 zawodników z całego świata będzie walczyło o pulę nagród w wysokości 250 tys. dolarów oraz trofeum IEM Katowice 2021.

Katowickie mistrzostwa e-sportowe zakończy turniej towarzyszący Warcraft III: Reforged ESL Pro Tour, rozegrany w ramach DreamHack WC3 Regional Championship 4-7 marca. Gracze będą rywalizowali o nagrody w wysokości 100 tys. dolarów.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje