Reklama

Reklama

E-sport. G2 i Rogue bezbłędne, problemy pozostałych Polaków

Drużyny G2 i Rogue z kompletem zwycięstw zakończyły rywalizację w ramach piątego tygodnia LEC i wciąż pozostają nierozłączne na szczycie tabeli najważniejszych rozgrywek League of Legends na Starym Kontynencie. G2 pokonało Astralis i Schalke 04, natomiast Rogue okazało się lepsze od Misfits i Team Vitality. Na trzecie miejsce wskoczyło MAD Lions.

G2 z Marcinem "Jankosem" Jankowskim w składzie wygrało cztery ostatnie mecze z rzędu. Ozdobą ostatniego z tych triumfów był występ duetu Rekkles-Mikyx, którzy udowodnili, że ich zgranie jest na coraz wyższym poziomie, raz po raz prezentując nam interesującą kombinację umiejętności Senny i Siona.

Nieco więcej problemów miało Rogue, które długo nie potrafiło znaleźć sposobu na Team Vitality. W kluczowym momencie Kacper "Inspired" Słoma i spółka pozwolili rywalom na kradzież Barona, ale ostatecznie lepiej kontrolowali mapę i skuteczniej rozgrywali walki drużynowe, co pozwoliło im na drugi triumf w tym tygodniu. Wcześniej bez większych trudności rozprawili się z Misfits.

Reklama

Dwa bardzo ważne zwycięstwa odnotowało też SK Gaming, które dzięki pokonaniu Schalke 04 i Misfits wskoczyło na miejsce premiowane awansem do play-offów. Debiutanci prowadzeni przez doświadczonego toplanera Janika "Jenaxa" Bartelsa wyglądają coraz solidniej.

To był z kolei fatalny tydzień dla Excel, które przegrało nie tylko z MAD Lions, ale też z okupującym przedostatnią lokatę Astralis. Paweł "Czekolad" Szczepanik i jego koledzy poważnie skomplikowali w ten sposób swoje szanse w walce o czołową szóstkę, ale wciąż zachowują szansę na awans.

Do udanych nie należał też ten tydzień dla Fnatic. Formacja Oskara "Selfmade'a" Boderka znów pokazała swoje nieobliczalne oblicze i zakończyła passę czterech wygranych z rzędu. Tym razem utytułowany zespół poległ w starciach z MAD Lions i ostatnim w tabeli Teamem Vitality. Po tych rozstrzygnięcia sytuacja w środku tabeli zrobiła się jeszcze bardziej wyrównana - trzecie MAD Lions dzielą od siódmego Schalke 04 zaledwie dwa zwycięstwa, a wygrane zanotowały w tej kolejce też znajdujące się na dalszych lokatach drużyny Astralis i Vitality. Walka o play-offy będzie więc ekscytująca.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy