Reklama

Reklama

E-sport. Były wicemistrz Polski zagra w Hiszpanii

Marcin "Behave" Pawlak został zawodnikiem hiszpańskiego S2V, które występuje w rozgrywkach LVP w grze League of Legends. W ubiegłym splicie polski leśnik występował w Ultralidze w barwach 7more7 Pompa Team. W przeszłości zdobywał też tytuł wicemistrza Polski.

Behave na wiosnę zajął 4. miejsce w polskiej lidze, co nie dało mu awansu na European Masters. Teraz dżungler postanowił ponownie spróbować sił poza krajem. W przeszłości występował już w Niemczech, Turcji, Grecji czy na Bałkanach. To nie jest też jego pierwsze podejście do występów w Hiszpanii, bo w 2017 roku dżungler został zawodnikiem G2 Vodafone. Wtedy ostatecznie nie zadebiutował w rozgrywkach, ale teraz sytuacja jest zupełnie inna i Polak może być pewny występów w podstawowym składzie.

Wraz z Behavem do S2V dołącza także hiszpański strzelec Nixerino oraz... trzech Czechów: toplaner Robocop, midlaner Random i support Rufus. Cała trójka w przeszłości występowała wspólnie drużynie eSuba. Co ciekawe, w ubiegłym splicie barwy S2V także reprezentował zawodnik zza naszej południowej granicy, ale dżunglera Sawyora latem nie zobaczymy już w zespole.

Reklama

Tym samym w letnim splicie w Hiszpanii będziemy oglądać co najmniej trzech polskich graczy. Drugim będzie oczywiście Bartłomiej "Fresskowy" Przewoźnik, który w ubiegłym splicie wraz z G2 Arctic awansował na European Masters, a teraz znów przywdzieje barwy tej formacji. Trzeci to natomiast Krzysztof "Kackos" Kubziakowski, który przed letnim splitem wrócił na Półwysep Iberyjski, zamieniając rodzime K1CK na MAD Lions Madrid.

RF

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL