Reklama

Reklama

E-sport. AGO Rogue mistrzem Ultraligi

​Po fenomenalnym, pięciomapowym pojedynku to AGO Rogue zwyciężyło w finale Ultraligi. Wynikiem 3-2 zawodnicy tej formacji okazali się lepsi od K1CK. Obydwie drużyny zapewniły nam niesamowite widowisko, w którym do ostatniej minuty meczu ważyły się losy mistrzostwa.

Rozstawione wysoko AGO Rogue dostało się do finału po wygranej 3-2 z Illuminar Gaming w "małym finale". Trudniejszą drogę miał za sobą zespół K1CK, który bronił tytułu zdobytego latem 2020 roku. Po kiepskim sezonie zasadniczym, w play-offach ekipa pokazała nam jednak zupełnie inną twarz. Po kolei eliminowała kolejnych pretendentów - najpierw devils.one, potem 7more7 Pompa Team, a na końcu IHG, tak że przed Łukaszem "Puki Stylem" Zygmunciakiem i spółką pozostali tylko najwięksi rywale.

To AGO Rogue lepiej rozpoczęło serię, dość zdecydowanie wygrywając pierwszą mapę. Później do głosu doszli jednak zawodnicy K1CK, którzy po zaciętym meczu doprowadzili do remisu.

Reklama

AGO Rogue nigdy się nie poddaje

Wydawało się, że obrońcy tytułu zwyciężą również na mapie numer trzy i wyjdą na prowadzenie w tym spotkaniu. K1CK kontrolowało grę, jednak w niewiarygodnych okolicznościach to AGO Rogue zwyciężyło w decydującej bitwie, nawet pomimo faktu, że to rywale dysponowali w nim wzmocnieniem Starszego Smoka.

To nie podłamało jednak doświadczonych zawodników K1CK, którzy po kolejnym fantastycznym meczu doprowadzili do remisu serii.

W decydującej batalii znów mieli wszystkie atuty w ręku, ale ponownie nie wykorzystali przewagi. AGO Rogue umiejętnie rozegrało trudną sytuację i lepiej odnalazło się w kluczowych momentach. W decydującej walce nie pomogła K1CK nawet "dusza wodnego smoka". Zawodnicy AGO Rogue znów w nieprawdopodobnym stylu odwrócili losy pojedynku i po wygranej walce ruszyli w kierunku bazy rywali, niszcząc ich Nexus.

Każdy z zawodników miał w tym meczu swoje momenty, ale MVP finału zasłużenie został Duńczyk Chres "Chres" Laursen, który rozegrał doskonałe zawody i niezaprzeczalnie był fundamentem tego triumfu.

K1CK nie zostało tym samym pierwszą drużyną w historii rozgrywek, która obroniła tytuł. Ten, już po raz trzeci (licząc też wygraną jako Rogue Esports Club), trafił w ręce AGO Rogue.

Teraz czas na European Masters

Okazja do rewanżu może się jednak nadarzyć już wkrótce. Obydwie ekipy wystąpią bowiem w turnieju głównym European Masters, czyli najważniejszej imprezy tej części sezonu. O występ na tym etapie powalczy też trzecie w play-offach Illuminar Gaming, które najpierw będzie musiało przedrzeć się jednak przez fazę play-in.

Rafał "RaFeL" Fiodorow

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje