Reklama

Reklama

E-sport. 535 wygranych z rzędu i... tyle

Niesamowity Anders Vejrgang, który już od pewnego czasu rywalizuje na półprofesjonalnym poziomie w grze FIFA, w końcu poniósł porażkę. 15-latek Duńczyk zasłynął tym, że wygrał 535 spotkań z rzędu w utrzymujących wysoki poziom ligach weekendowych. Jego niesamowita seria w końcu dobiegła jednak końca, a zawodnik e-sportowej sekcji RB Lipsk musiał pogodzić się z porażką.

Nie zmienia to faktu, że osiągnięty przez niego wynik jest historyczny i budzi ogromny respekt. Do tej pory nikt nie zbliżył się choćby do osiągnięcia Duńczyka i jego passa prawdopodobnie długo nie zostanie pobita. Niestety dla młodego zawodnika, zgodnie z regulaminem EA, dewelopera gry FIFA, utalentowany 15-latek nie może jeszcze występować w turniejach najwyższej rangi, choć zmieni się to zaraz po jego 16. urodzinach.

Reklama

Zdania na temat obecnych szans Duńczyka w grze z najlepszymi zawodnikami na świecie są podzielone, ale jeśli młody zawodnik wciąż będzie rozwijał się tak jak do tej pory, to wkrótce może stać się postrachem profesjonalnej sceny.

Póki co dzięki niewiarygodnym osiągnięciom w turniejach weekendowych został zakontraktowany przez RBLZ Lipsk, e-sportową sekcję niemieckiego klubu piłkarskiego RB Lipsk. Sława 15-latka ma jednak też ciemne strony - z powodu swoich sukcesów w ostatnim czasie spotyka się z ogromnym hejtem kierowanym w jego stronę.

Dowiedz się więcej na temat: ​Anders Vejrgang | FIFA | e-sport | RB Lipsk

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje