Viborg Fodsports Forening - Silkeborg Idraetsforening 2-0 (2-0). Liga - 5. kolejka

14 sierpnia na Energi Viborg Arena odbyło się starcie 5. kolejki 3Fu Superligaen pomiędzy drużynami Viborg FF i Silkeborg IF. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Viborg FF 2-0. Na stadionie zasiadło 5 806 widzów.

14 sierpnia  na Energi Viborg Arena odbyło się starcie  5. kolejki  3Fu Superligaen pomiędzy drużynami Viborg FF  i Silkeborg IF. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Viborg FF 2-0. Na stadionie zasiadło 5 806 widzów.

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań jedenastka Silkeborg IF wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo aż dziewięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Viborg FF w 12. minucie spotkania, gdy Jay-Roy Grot zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Christian Sørensen.

Jedenastka Silkeborg IF ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Viborg FF, strzelając kolejnego gola. W 22. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Christian Sørensen. Asystę zanotował Jay-Roy Grot.

W 44. minucie arbiter ukarał kartką Andersa Klyngego, piłkarza Silkeborg IF. W 45. minucie Mark Brink został zastąpiony przez Pelle Mattssona. W tej samej minucie boisko opuścili piłkarze Silkeborg IF: Robert Gojani, Soren Tengstedt, a na ich miejsce weszli Mark Brink, Mark Brink.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Między 62. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Viborg FF: Ibrahim Said, Jay-Roy Grot, Justin Lonwijk, Jakob Jensen, Clint Leemans, na ich miejsce weszli: Jan Zamburek, Alassana Jatta, Sofus Brix, Mads Søndergaard, Anton Gaaei. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andersa Klyngego, Nicolaiego Vallysa zajęli: Tonni Adamsen, Mads Kaalund. W drugiej połowie nie padły bramki.

Przewaga jedenastki Silkeborg IF w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia nie ukarał zawodników Viborg FF żadną kartką, natomiast piłkarzom Silkeborg IF pokazał jedną żółtą.