Viborg FF - Silkeborg IF 1-1 (0-0). Liga duńska - 12. kolejka Superligi

15 października na Energi Viborg Arena odbył się pojedynek 12. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Viborg FF i Silkeborgu. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 5 286 widzów.

12. kolejka Dania - Superliga
2021-10-15 19:00 | Stadion: Energi Viborg Arena | Widzów: 5286 | Arbiter: Peter Kjærsgaard-Andersen
Viborg FF
Silkeborg IF
1
1
S. Grønning 66'
S. Þórðarson 64'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 37 starć zespół Viborg FF wygrał 13 razy i zanotował 12 porażek oraz 12 remisów.

Już w pierwszych minutach drużyna Silkeborgu próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Kibice Viborg FF nie mogli już doczekać się wprowadzenia Clinta Leemansa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Jeppe Nørregaard. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola. W 57. minucie za Tobiasa Becha wszedł Younes Bakiz.

W tej samej minucie w zespole Viborg FF doszło do zmiany. Ibrahim Sa'id wszedł za Jaya-Roya Grota.

Dopiero w drugiej połowie Stefán Þórðarson wywołał eksplozję radości wśród kibiców Silkeborgu, zdobywając bramkę w 64. minucie meczu.

Drużyna gospodarzy nie zraziła się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W 66. minucie Sebastian Grønning wyrównał wynik meczu.

Niedługo później trener Silkeborgu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Pelle Mattsson, a murawę opuścił Mark Brink. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Robert Gojani
57′ Jeppe Nørregaard Grønning
Mark Brink Christensen79′
57′ Jay-Roy Grot
Sebastian Vinther Jørgensen
 66′ Sebastian Grønning Andersen
Nicklas Helenius Jensen
57′ Tobias Bech Kristensen
Frederik Carstensen
57′ Clint Leemans
Anders Ferslev Klynge
57′ Ibrahim Muhammad Sa’id
Pelle Elkjær Mattsson79′
57′ Younes Bakiz
Andreas Oggesen
Alassana Jatta
Gustav Ølsted Marcussen

Przewaga zespołu Silkeborgu w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół Silkeborgu w drugiej połowie wymienił jednego gracza.