Viborg FF - Odense BK 1-1 (1-0). Liga duńska - 10. kolejka Superligi

W spotkaniu 10. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 26 września, drużyna Viborg FF zremisowała z Odense' 1-1 (1-0). Mecz na Energi Viborg Arena obejrzało 3 963 widzów.

10. kolejka Dania - Superliga
2021-09-26 14:00 | Stadion: Energi Viborg Arena | Widzów: 3963 | Arbiter: Jakob Kehlet
Viborg FF
Odense BK
1
1
J. Lonwijk 7'
E. Sabbi 62'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 43 razy. Zespół Odense' wygrał aż 24 razy, zremisował 12, a przegrał tylko siedem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Viborg FF nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W siódmej minucie bramkę zdobył Justin Lonwijk. Asystę zanotował Christian Sørensen.

W 20. minucie kartkę obejrzał Troels Kløve z drużyny gości. W 25. minucie za Kaspra Larsena wszedł Alexander Andersen. W 28. minucie kartkę dostał Emmanuel Sabbi, zawodnik gości.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Viborg FF.

Trener Odense' postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Mart Lieder, a murawę opuścił Max Whitta. W tej samej minucie w drużynie Odense' doszło do zmiany. Jens Dyhr wszedł za Troelsa Kløve.

W następstwie utraty bramki trener Viborg FF postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Tobiasa Becha i na pole gry wprowadził napastnika Younesa Bakiza, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

Drużyna Odense' otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Emmanuel Sabbi.

Między 63. a 87. minutą, boisko opuścili zawodnicy Viborg FF: Sebastian Grønning, Jay-Roy Grot, Jakob Bonde, na ich miejsce weszli: Alassana Jatta, Ibrahim Sa'id, Clint Leemans. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Nicholasa Mickelsona, Madsa Frøkjæra-Jensena zajęli: Robin Østrøm, Jakob Breum. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Viborg FF: Jayowi-Royowi Grotowi w 74. i Justinowi Lonwijkowi w 90. minucie. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Jørgen Skjelvik
 7′ 90′ Justin Antonius Lonwijk
Troels Kløve Hallstrom20′ 58′
87′ Jakob Bonde Jensen
Emmanuel Afriyie Mario Sabbi  62′ 28′
Jeppe Nørregaard Grønning
Max Johannes Whitta Fenger58′
62′ Tobias Bech Kristensen
Aron Elís Þrándarson
75′ Sebastian Grønning Andersen
Mads Frøkjær-Jensen63′
74′ 75′ Jay-Roy Grot
Robin Dahl Østrøm63′
87′ Clint Leemans
Jens Jakob Dyhr Thomasen58′
75′ Ibrahim Muhammad Sa’id
Tarik Ibrahimagic
62′ Younes Bakiz
Jakob Breum Martinsen63′
75′ Alassana Jatta
Mart Lieder58′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast jedenastka Odense' wymieniła pięciu zawodników.