Viborg FF - FC Midtjylland 0-2 (0-0). Liga duńska - 3. kolejka Superligi

31 lipca na Energi Viborg Arena odbyło się starcie 3. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Viborg FF i Midtjyllandu. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Midtjyllandu 2-0. Spotkanie obejrzało 4 038 widzów.

3. kolejka Dania - Superliga
2021-07-31 16:00 | Stadion: Energi Viborg Arena | Widzów: 4038 | Arbiter: Anders Poulsen
Viborg FF
FC Midtjylland
0
2
Evander 71'
A. Dreyer 77'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 32 razy. Drużyna Midtjyllandu wygrała aż 11 razy, zremisowała 15, a przegrała tylko sześć.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 14. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Paulinha z Midtjyllandu, a w 24. minucie Jeppe Nørregaarda z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Midtjyllandu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Paulinha wszedł Nikolas Langberg. Trener Midtjyllandu postanowił wzmocnić linię pomocy i w 62. minucie zastąpił zmęczonego Awera Bula. Na boisko wszedł Gustav Tang, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W tej samej minucie Juninho zastąpił Rasmusa Schmidta. W 66. minucie boisko opuścili zawodnicy Viborg FF : Alassana Jatta, Jeff Mensah, a na ich miejsce weszli Younes Bakiz, Tobias Bech.

Bramkarz Viborg FF wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w meczu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 71. minucie bramkę zdobył Evander.

Jedyną kartkę w drugiej połowie dostał Daniel Hoegh z drużyny gości. Była to 74. minuta pojedynku.

Zespół Viborg FF ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. Na 13 minut przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Anders Laustrup.

W 78. minucie Júnior Brumado został zmieniony przez Madsa Hansena, a za Dion Coolsa wszedł na boisko Eric Andersson, co miało wzmocnić drużynę Midtjyllandu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeppe Nørregaarda na Sofusa Bergera oraz Justina Lonwijka na Daniela Anyembego. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Dion Johan Cools85′
83′ Justin Antonius Lonwijk
Evander da Silva Ferreira  71′
Jakob Bonde Jensen
Paulo Victor da Silva14′ 46′
24′ 80′ Jeppe Nørregaard Grønning
Raphael Onyedika Nwadike
66′ Tobias Bech Kristensen
Anders Laustrup Dreyer  77′
Sebastian Grønning Andersen
José Francisco dos Santos Júnior78′
66′ Younes Bakiz
Awer Bul Mabil62′
Can Dursun
Elias Rafn Ólafsson
83′ Daniel Francis Anyembe
Eric Joel Andersson85′
Lorenzo Anthony Joao Gordinho
Nikolas Langberg Dyhr46′
80′ Sofus Berger Brix
Rasmus Schmidt Nicolaisen62′
66′ Jeff Mensah
Charles Rigon Matos
Ibrahim Muhammad Sa’id
Gustav Tang Isaksen62′
66′ Alassana Jatta
Mads Kristian Hansen78′

Zespół Viborg FF miał 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Viborg FF, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie.

Jedenastka Viborg FF w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.