Vejle Boldklub - Odense Boldklub 2-1 (0-1). Liga - 32. kolejka

W meczu 32. kolejki 3Fu Superligaen, który rozegrany został 21 maja, drużyna Vejle BK wygrała z Odense BK 2-1 (0-1). Mecz na Vejle Stadium obejrzało 3 631 widzów.

W  meczu 32. kolejki  3Fu Superligaen, który rozegrany został 21 maja, drużyna Vejle BK wygrała  z Odense BK  2-1 (0-1). Mecz na Vejle Stadium obejrzało 3 631 widzów.

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 starć jedenastka Odense BK wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Sytuację bramkową stworzył Jakob Breum.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Odense BK w 25. minucie spotkania, gdy Mads Frøkjær-Jensen zdobył pierwszą bramkę. W 45. minucie Ebenezer Ofori zastąpił Lukę Djordjevica.

W tej samej minucie w zespole Vejle BK doszło do zmiany. Hans Hollsberg wszedł za Ebenezera Oforiego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Odense BK.

Jedyną kartkę w meczu sędzia pokazał Kasprowi Larsenowi z jedenastki Odense BK. Była to 49. minuta pojedynku. Trener Vejle BK postanowił zagrać agresywniej. W 74. minucie zmienił obrońcę Thomasa Gundelunda i na pole gry wprowadził napastnika Mariusa Elviusa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 75. minucie w jedenastce Vejle BK doszło do zmiany. Edgar Babayan wszedł za Arbnora Mucollego.

Zawodnicy Vejle BK w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 12 minut przed zakończeniem starcia na listę strzelców wpisał się Luka Djordjevic.

W 80. minucie w drużynie Odense BK doszło do zmiany. Tobias Slotsager wszedł za Jakoba Breuma.

Dalsze wysiłki podejmowane przez zespół Vejle BK przyniosły efekt bramkowy. Na cztery minuty przed zakończeniem meczu wynik ustalił Marius Elvius.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-1.

Jedenastka Vejle BK zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Vejle BK żadną kartką, natomiast zawodnikom Odense BK przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.