Vejle Boldklub - Odense BK 2-0 (0-0). Liga duńska - 20. kolejka Superligi

W spotkaniu 20. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 7 marca, jedenastka Vejle' Boldklub wygrała z Odense' 2-0 (0-0). Mecz odbył się na Vejle Stadion.

G. Onugkha 89'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 24 starcia zespół Odense' wygrał 13 razy i zanotował siedem porażek oraz cztery remisy.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Arbnor Muçolli z jedenastki gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vejle' Boldklub w 60. minucie spotkania, gdy Allan Sousa strzelił pierwszego gola. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę zanotował Viljormur í.

W 63. minucie kartką został ukarany Allan Sousa, piłkarz gospodarzy. W tej samej minucie za Lukasa Engela wszedł Arthur Yamga. W 67. minucie boisko opuścili piłkarze gości: Emmanuel Sabbi, Ayo Okosun, a na ich miejsce weszli Moses Opondo, Jens Dyhr.

Kibice Odense' nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mikkela Hyllegaarda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 14 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Mart Lieder. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Ayo Okosun, zawodnik Odense'. Na murawie, jak to często zdarzało się Vejle' Boldklub w tym sezonie, pojawił się Dominik Kovačić, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 71. minucie Allana Sousę. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Vejle Boldklub: Arthurowi Yamdze w 75. i Alexandrowi Brunstowi-Zöllnerowi w 83. minucie. Między 76. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Vejle' Boldklub: Wahidullah Faghir, Arbnor Muçolli, na ich miejsce weszli: German Olegovich, Lundrim Hetemi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Arona Þrándarsona, Issama Jebalego zajęli: Bashkim Kadrii, Kasper Larsen.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W 89. minucie wpakował piłkę do siatki rywali German Olegovich. Bramka padła po podaniu Ylbera Ramadaniego.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Odense BK
83′ Alexander Brunst-Zöllner
Janus Mats Drachmann
 60′ 63′ 71′ Allan Gonçalves Sousa
Aron Elís Þrándarson79′
63′ Lukas Ahlefeld Engel
Moses Opondo67′
Saeid Ezatolahi Afagh
Jens Jakob Dyhr Thomasen67′
49′ 76′ Arbnor Muçolli
Issam Jebali88′
76′ Wahidullah Faghir
Mart Lieder67′
Indy Groothuizen
Hans Christian Bernat
Pierre Bengtsson
Kasper Larsen88′
71′ Dominik Kovačić
Robin Dahl Østrøm
76′ Lundrim Hetemi
Ayo Simon Okosun67′ 68′
Jacob Schoop
Emmanuel Afriyie Mario Sabbi67′
63′ 75′ Arthur Kevin Yamga Tientcheu
Mikkel Hyllegaard67′
76′  89′ German Onugkha
Bashkim Kadrii79′

Arbiter pokazał cztery żółte kartki piłkarzom Vejle' Boldklub, a zawodnikom gości przyznał jedną.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast jedenastka Odense' w drugiej połowie dokonała pięciu zmian.