Vejle Boldklub - FC Nordsjaelland 2-0 (2-0). Liga duńska - 13. kolejka Superligi

W starciu 13. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 22 października, zespół Vejle' Boldklub wygrał z Nordslaellandem 2-0 (2-0). Mecz na Vejle Stadion obejrzało 2 612 widzów.

13. kolejka Dania - Superliga
2021-10-22 19:00 | Stadion: Vejle Stadion | Widzów: 2612 | Arbiter: Jonas Hansen
Vejle Boldklub
FC Nordsjaelland
2
0
L. Coulibaly 24' (samob.)
A. Ponce 33'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 11 meczów zespół Vejle' Boldklub wygrał jeden raz, ale więcej przegrywał, bo aż siedem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 19. minucie kartkę otrzymał Hallur Hansson z Vejle' Boldklub.

W 24. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Nordslaellandu Lasso Coulibaly.

Niedługo później Andrés Ponce wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vejle' Boldklub, strzelając kolejnego gola w 33. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Lukas Ahlefeld.

W 35. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Saeida Ezatolahiego z Vejle' Boldklub, a w 44. minucie Lassa Coulibaly'ego z drużyny przeciwnej. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Nordslaellandu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jacoba Christensena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Andreas Bredahl. Na drugą połowę zespół Nordslaellandu wyszedł w zmienionym składzie, za Olivera Rosego-Villadsena wszedł Andreas Rædergård.

W 67. minucie Abu Francis zastąpił Mela Agnero. Między 67. a 83. minutą, boisko opuścili piłkarze Vejle' Boldklub: Andrés Ponce, Jacob Schoop, na ich miejsce weszli: Luka Dżordżević, Mouhamadou Drammeh. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lassa Coulibaly'ego, Simona Adingry zajęli: William Kumado, Oliver Antman. Niedługo później trener Vejle' Boldklub postanowił bronić wyniku. W 83. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Lukasa Ahlefelda wszedł Viljormur í, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Vejle' Boldklub utrzymać prowadzenie.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Viljormurowi í z zespołu gospodarzy. Była to 87. minuta pojedynku. W pierwszej minucie doliczonego czasu starcia boisko opuścili piłkarze Vejle' Boldklub: Hans Höllsberg, Christian Gammelgaard, a na ich miejsce weszli Saeid Ezatolahi, Allan Sousa. W drugiej połowie nie padły bramki.

Martin Sønder Frese
83′ Jacob Schoop
Maxwell Woledzi
83′ Lukas Ahlefeld Engel
Magnus Kofod Andersen
35′ 90′ Saeid Ezatolahi Afagh
Abu Francis67′
90′ Allan Gonçalves Sousa
Lasso Coulibaly 24′ (samob.) 44′ 67′
 33′ 69′ Andrés Fabián Ponce Núñez
Andreas Pedersen Bredahl46′
19′ Hallur Hansson
Simon Adingra78′
Alexander Brunst-Zöllner
Eduardo dos Santos Haesler
83′ 87′ Viljormur í Heiðunum Davidsen
Jonas Jensen-Abbew
Kevin Custovic
William Kumado67′
83′ Mouhamadou Drammeh
Mel Yannick Joel Agnero67′
90′ Hans Höllsberg
Oliver Antman78′
69′ Luka Dżordżević
Jacob Steen Christensen46′
90′ Christian Gammelgaard
Andreas Rædergård Schjelderup46′

Przewaga jedenastki Nordslaellandu w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Nordslaellandu przyznał jedną.

Oba zespoły wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.