Vejle Boldklub - AC Horsens 3-0 (2-0). Liga duńska - 26. kolejka Superligi

W starciu 26. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 22 kwietnia, zespół Vejle' Boldklub zwyciężył z Horsensem 3-0 (2-0). Mecz na Vejle Stadion obejrzało 4 075 widzów.

L. Engel 31'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka Vejle' Boldklub wygrała aż trzy razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Vejle' Boldklub w 17. minucie spotkania, gdy Hugo Ekitike zdobył pierwszą bramkę.

Niedługo później Lukas Engel wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vejle' Boldklub, strzelając kolejnego gola w 31. minucie meczu. Sytuację bramkową stworzył Allan Sousa.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Horsensu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Davida Kjæra wszedł Hallur Hansson. Trener Horsensu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Lirim Qamili, a murawę opuścił Muamer Brajanac.

W 57. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Hugo Ekitike z Vejle' Boldklub. Asystę przy golu ponownie zaliczył Allan Sousa.

W 64. minucie za Bjarke Jacobsena wszedł Nicolai Brock-Madsen. W 65. minucie boisko opuścili piłkarze Horsensu: Nikolas Langberg, Alexander Ludwig, a na ich miejsce weszli Peter Nymann, James Gomez. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę dostał Jonas Skjøtt, zawodnik Horsensu.

W 72. minucie w zespole Vejle' Boldklub doszło do zmiany. Ylber Ramadani wszedł za Arbnora Muçollego. Kibice Vejle' Boldklub nie mogli już doczekać się wprowadzenia Germana Olegovicha. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Hugo Ekitike. W samej końcówce spotkania sędzia przyznał kartkę Lirimowi Qamilemu z zespołu gości.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Malte Kiilerich Hansen
77′ Pierre Bengtsson
Jacob Buus Jacobsen
Saeid Ezatolahi Afagh
David Kjær Kruse46′
Allan Gonçalves Sousa
Casper Tengstedt
 31′ 80′ Lukas Ahlefeld Engel
Louka Daniel Prip Andreasen
72′ Arbnor Muçolli
Jonas Skjøtt Gemmer71′
77′ Jacob Schoop
Bjarke Halfdan Jacobsen64′
 17′, 57′ 72′ Hugo Ekitike
Muamer Brajanac46′
Indy Groothuizen
Aleksandar Stankovic
77′ Thomas Gundelund Nielsen
Rune Frantsen
77′ Viljormur í Heiðunum Davidsen
Nikolas Langberg Dyhr65′
Dominik Kovačić
Alexander Ludwig65′
72′ Ylber Ramadani
Hallur Hansson46′
80′ Lucas Tomas Jensen
Lirim Qamili46′ 89′
72′ German Onugkha
Nicolai Brock-Madsen64′

Jedenastka Horsensu zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia nie ukarał piłkarzy Vejle' Boldklub żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.