Vejle Boldklub - Aalborg BK 1-1 (0-1). Liga duńska - 25. kolejka Superligi

16 kwietnia na Vejle Stadion odbyło się spotkanie 25. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Vejle' Boldklub i Aalborgu. Mecz zakończył się remisem 1-1.

Rufo 19'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 28 razy. Drużyna Aalborgu wygrała aż 17 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Aalborgu w 19. minucie spotkania, gdy Rufo zdobył pierwszą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Kasper Kusk.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Allanowi Sousie z zespołu gospodarzy. Była to 25. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Aalborgu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Allan Sousa wywołał eksplozję radości wśród kibiców Vejle' Boldklub, strzelając gola w 51. minucie spotkania. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Arbnor Muçolli.

W 55. minucie sędzia pokazał kartkę Jakobowi Ahlmannowi, piłkarzowi Aalborgu. W 59. minucie za Martina Samuelsena wszedł Tom van Weert. Po chwili trener Vejle' Boldklub postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Arthur Yamga, a murawę opuścił Lukas Engel.

A trener Aalborgu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Frederika Børstinga. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Jakob Ahlmann. Między 70. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Vejle' Boldklub: Arbnor Muçolli, Hugo Ekitike, Allan Sousa, na ich miejsce weszli: Ylber Ramadani, German Olegovich, Juhani Ojala. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kaspra Kuska, Rufa zajęli: Lucas Andersen, Malthe Höjholt. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Aalborg: Pedro Ferreirze w 82. minucie i Mathiasowi Rossowi w pierwszej minucie doliczonego czasu meczu.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Kristoffer Pallesen
 51′ 25′ 89′ Allan Gonçalves Sousa
Iver Tobias Rørvik Fossum
Jacob Schoop
Pedro Ferreira82′
69′ Lukas Ahlefeld Engel
Marcus Serup Hannesbo
71′ Arbnor Muçolli
Rubén Herraiz Alcaraz  19′ 84′
Saeid Ezatolahi Afagh
Kasper Kusk Vangsgaard70′
89′ Hugo Ekitike
Martin Samuelsen59′
Indy Groothuizen
Theo Sander
Viljormur í Heiðunum Davidsen
Lucas Andersen70′
89′ Juhani Lauri Henrik Ojala
Frederik Børsting70′
71′ Ylber Ramadani
Magnus Christensen
69′ Arthur Kevin Yamga Tientcheu
Malthe Höjholt84′
Lucas Tomas Jensen
Tim Prica
89′ German Olegovich Onugkha
Tom van Weert59′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom Vejle' Boldklub, a piłkarzom gości przyznał trzy.

Jedni i drudzy dokonali po cztery zmiany w drugiej połowie.