SonderjyskE - Viborg Fodsports Forening 0-2 (0-1). Liga - 32. kolejka

W pojedynku 32. kolejki 3Fu Superligaen, który rozegrany został 21 maja, zespół SonderjyskEego przegrał z Viborg FF 0-2 (0-1). Mecz na Sydbank Park w Haderslev obejrzało 2 869 widzów.

W  pojedynku 32. kolejki  3Fu Superligaen, który rozegrany został 21 maja, zespół SonderjyskEego przegrał  z Viborg FF  0-2 (0-1). Mecz na Sydbank Park w Haderslev obejrzało 2 869 widzów.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 spotkań drużyna Viborg FF wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Sześć meczów zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Christian Sørensen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Viborg FF, strzelając gola w 29. minucie meczu. Asystę zanotował Jakob Jensen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Viborg FF.

W 56. minucie arbiter ukarał kartką Antona Gaaeiego, piłkarza Viborg FF. W tej samej minucie Rasmus Vinderslev zastąpił Duplexe Tchambę.

Między 56. a 66. minutą, boisko opuścili piłkarze SonderjyskEego : Emil Kornvig, Atli Barkarson, na ich miejsce weszli: Robin Schouten, Rilwan Hassan. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Antona Gaaeiego, Clinta Leemansa zajęli: Jan Zamburek, Mads Søndergaard. W 68. minucie sędzia przyznał kartkę Madsowi Albækowi z SonderjyskEego.

Jedenastka SonderjyskEego ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Viborg FF, zdobywając kolejną bramkę. W tej samej minucie wynik na 0-2 podwyższył Nicolas Burgy.

W 74. minucie Younes Bakiz został zmieniony przez Sofusa Briksa, a za Jaya-Roya Grota wszedł na boisko Alassana Jatta, co miało wzmocnić drużynę Viborg FF. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Emila Frederiksena na Farisa Moumbagnę oraz Madsa Albæka na Abdulrahmana Taiwo. Na pięć minut przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Jan Zamburek, zawodnik Viborg FF. Chwilę później trener Viborg FF postanowił bronić wyniku. W 90. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Daniela Anyembego wszedł Frans Putros, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Viborg FF utrzymać prowadzenie.

W tej samej minucie kartkę obejrzał Peter Christiansen z jedenastki SonderjyskEego. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie drużyny wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.