SonderjyskE Haderslev - Vejle Boldklub 1-0 (0-0). Liga duńska - 27. kolejka Superligi

25 kwietnia na Sydbank Park w Haderslev odbył się mecz 27. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami SoenderjyskEego i Vejle' Boldklub. Starcie zakończyło się zwycięstwem SoenderjyskEego 1-0. Na stadionie zasiadło 2 257 widzów.

27. kolejka Dania - Superliga
2021-04-25 14:00 | Stadion: Sydbank Park | Widzów: 2257 | Arbiter: Mads-Kristoffer Kristoffersen
SonderjyskE Haderslev
Vejle Boldklub
1
0
H. Wright 60'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć spotkań jedenastka SoenderjyskEego wygrała dwa razy, ale więcej przegrywała, bo aż sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 18. minucie Marc Dal został zastąpiony przez Emila Holma.

Trener SoenderjyskEego wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Juliusa Eskesena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Rasmus Vinderslev. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę.

Jedyną bramkę meczu dla SoenderjyskEego zdobył Haji Wright w 60. minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Stefan Gartenmann.

Po chwili trener Vejle' Boldklub postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Lucas Jensen, a murawę opuścił Jacob Schoop.

Juhani Lauri Henrik Ojala77′
18′ Marc Dal Hende
Pierre Bengtsson73′
81′ Rilwan Olanrewaju Hassan
Saeid Ezatolahi Afagh
Jeppe Friborg Simonsen
Allan Gonçalves Sousa70′
Anders Kvindebjerg Jacobsen
Lukas Ahlefeld Engel
52′ Rasmus Hjorth Vinderslev
Arbnor Muçolli
Victor Sylvestre Mpindi Ekani
Jacob Schoop70′
 60′ Haji Wright
Hugo Ekitike77′
Nicolai Flø Jepsen
Indy Groothuizen
18′ Emil Alfons Holm
Thomas Gundelund Nielsen
Philipp Schmiedl
Viljormur í Heiðunum Davidsen73′
52′ Julius Eskesen
Dominik Kovačić77′
Emil Frederiksen
Ylber Ramadani77′
81′ Peter Buch Christiansen
Lucas Tomas Jensen70′
Bård Finne
German Onugkha70′

Przewaga jedenastki Vejle' Boldklub w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Drużyna gospodarzy wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Vejle' Boldklub w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.