SonderjyskE Haderslev - Lyngby Boldklub 2-0 (1-0). Liga duńska - 30. kolejka Superligi

17 maja na Sydbank Park w Haderslev odbyło się starcie 30. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami SoenderjyskEego i Lyngby. Mecz zakończył się zwycięstwem SoenderjyskEego 2-0. Na stadionie stawiło się 1 730 widzów.

H. Wright 89'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 24 spotkania zespół Lyngby wygrał dziewięć razy i zanotował tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Wysiłki podejmowane przez drużynę SoenderjyskEego w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy bramkę zdobył Rilwan Olanrewaju. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Sytuację bramkową stworzył Emil Frederiksen.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SoenderjyskEego.

W 59. minucie Rasmus Thellufsen został zastąpiony przez Emila Nestveda. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Patrickowi Banggaardowi z SoenderjyskEego. Była to 60. minuta meczu.

Chwilę później trener SoenderjyskEego postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Haji Wright, a murawę opuścił Mads Winther. Haji Wright spełnił oczekiwania trenera strzelając jedną bramkę. Był to już jego 10. gol w tegorocznych rozgrywkach. W tej samej minucie Rilwan Olanrewaju został zmieniony przez Juliusa Eskesena, co miało wzmocnić jedenastkę SoenderjyskEego. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Christiana Jakobsena na Victora Torpa. Na murawie, jak to często zdarzało się Lyngby w tym sezonie, pojawił się Lasse Fosgaard, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 70. minucie Svenna Cronego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Między 80. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy SoenderjyskEego: Emil Frederiksen, Victor Mpindi, Anders Kvindebjerg, na ich miejsce weszli: Julius Beck, Philipp Schmiedl, Bård Finne. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Magnusa Kaastrupa, Marcela Ibsena zajęli: Jens Gammelby, Pascal Wiberg.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SoenderjyskEego w 89. minucie spotkania, gdy Haji Wright zdobył drugą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy golu zanotował Julius Eskesen.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-0.

Frederik August Albrecht Schram
60′ Patrick Banggaard Jensen
Kasper Poul Mølgaard Jørgensen
 37′ 62′ Rilwan Olanrewaju Hassan
Mathias Hebo Rasmussen
80′ Emil Frederiksen
Rasmus Thellufsen Pedersen59′
Jeppe Friborg Simonsen
Marcel Ibsen Rømer83′
88′ Victor Sylvestre Mpindi Ekani
Magnus Kaastrup Refstrup Lauritsen83′
62′ Mads Winther Albæk
Christian Jakobsen69′
88′ Anders Kvindebjerg Jacobsen
Magnus Warming
Nicolai Flø Jepsen
Thomas Korsgaard Mikkelsen
88′ Philipp Schmiedl
Kasper Enghardt Pedersen
80′ Julius Beck
Lasse Fosgaard70′
62′ Julius Eskesen
Jens Martin Gammelby83′
Peter Buch Christiansen
Pascal Wiberg Gregor83′
88′ Bård Finne
Emil Nestved Kornvig59′
62′  89′ Haji Wright
Victor Torp Overgaard69′

Sędzia nie ukarał piłkarzy Lyngby żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.