SonderjyskE Haderslev - Lyngby Boldklub 1-4 (0-2). Liga duńska - 18. kolejka Superligi

1 marca na Sydbank Park w Haderslev odbył się mecz 18. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami SoenderjyskEego i Lyngby. Starcie zakończyło się zwycięstwem Lyngby 4-1.

M. Kaastrup 84'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 22 pojedynki zespół Lyngby wygrał osiem razy i zanotował tyle samo porażek oraz sześć remisów.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. W 23. minucie kartkę dostał Bård Finne, piłkarz SoenderjyskEego.

Nagle zawodnicy Lyngby nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 37. minucie bramkę zdobył Magnus Warming. To pierwsza bramka tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. W zdobyciu bramki pomógł Mathias Hebo.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę otrzymał Lasse Fosgaard z Lyngby.

Zespół SoenderjyskEego ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. W 44. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Jens Gammelby. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Lasse Fosgaard.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Philipp Schmiedl z drużyny gospodarzy.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Lyngby w 52. minucie spotkania, gdy Jens Gammelby zdobył trzecią bramkę. Bramka padła po podaniu Mathiasa Heba.

W 59. minucie za Philippa Schmiedla wszedł Rilwan Olanrewaju. Kibice SoenderjyskEego nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juliusa Eskesena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Haji Wright. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić pierwszą bramkę. Między 62. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy Lyngby: Emil Nestved, Magnus Warming, Lasse Fosgaard, Jens Gammelby, na ich miejsce weszli: Lasse Nielsen, Christian Jakobsen, Pascal Wiberg, Magnus Kaastrup. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Bårda Finne'a, Rasmusa Vindersleva, Jeppe Simonsena zajęli: Peter Christiansen, Victor Mpindi, Emil Frederiksen. Na osiem minut przed zakończeniem pojedynku na listę strzelców wpisał się Anders Kvindebjerg. To już ósme trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 84. minucie w zespole Lyngby doszło do zmiany. Casper Kaarsbo wszedł za Victora Torpa.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W tej samej minucie wynik na 1-4 podwyższył Magnus Kaastrup. Sytuację bramkową stworzył Christian Jakobsen.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-4.

Lasse Fosgaard40′ 63′
45′ 59′ Philipp Schmiedl
Kasper Enghardt Pedersen
Pierre Kanstrup
Kevin N'goyi Tshiembe
78′ Jeppe Friborg Simonsen
Kasper Poul Mølgaard Jørgensen
78′ Rasmus Hjorth Vinderslev
Emil Nestved Kornvig62′
Marc Dal Hende
Mathias Hebo Rasmussen
Mads Winther Albæk
Marcel Ibsen Rømer
23′ 69′ Bård Finne
Jens Martin Gammelby  44′, 52′ 73′
 82′ (k.) Anders Kvindebjerg Jacobsen
Victor Torp Overgaard84′
59′ Haji Wright
Magnus Warming  37′ 62′
Nicolai Flø Jepsen
Frederik August Albrecht Schram
Emil Alfons Holm
Pascal Wiberg Gregor63′
59′ Julius Eskesen
Frederik Franck Winther
78′ Emil Frederiksen
Christian Jakobsen62′
78′ Victor Sylvestre Mpindi Ekani
Casper Kaarsbo Winther84′
69′ Peter Buch Christiansen
Magnus Kaastrup Refstrup Lauritsen73′  84′
59′ Rilwan Olanrewaju Hassan
Lasse Emil Nielsen62′

Zawodnicy SoenderjyskEego obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu zawodników w drugiej połowie.