SonderjyskE Haderslev - Broendby IF 1-0 (0-0). Liga duńska - 9. kolejka Superligi

19 września na Sydbank Park w Haderslev odbyło się spotkanie 9. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami SoenderjyskEego i Broendby. Mecz zakończył się zwycięstwem SoenderjyskEego 1-0. Na stadionie zasiadło 7 236 widzów.

A. Taiwo 90'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 42 pojedynki jedenastka Broendby wygrała 25 razy i zanotowała 10 porażek oraz siedem remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między siódmą a 39. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Drugą połowę jedenastka Broendby rozpoczęła w zmienionym składzie, za Kevina Tshiembego wszedł Tobias Borchgrevink. W 64. minucie Julius Eskesen został zmieniony przez Jeppe'a Simonsena.

W tej samej minucie w zespole SoenderjyskEego doszło do zmiany. Isak Steiner wszedł za Dániela Prossera. A trener Broendby wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Andryję Pavlovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Mikael Uhre. Od 66. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SoenderjyskEego w 90. minucie spotkania, gdy Abdulrahman Taiwo strzelił pierwszego gola. Trzeba było trochę poczekać, aby trener SoenderjyskEego postanowił skorzystać ze swojego jokera. W czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku na plac gry wszedł Kristófer Kristinsson, a murawę opuścił Abdulrahman Taiwo.

Mads Hermansen
90′ Emil Alfons Holm
Mathias Greve39′ 77′
82′ Victor Sylvestre Mpindi Ekani
Anis Ben Slimane90′
Mads Winther Albæk
Kevin Niclas Mensah
64′ Dániel Prosser
Josip Radošević
 90′ 7′ 90′ Abdulrahman Taiwo
Mikael Uhre64′
64′ Julius Eskesen
Simon Fredrik Hedlund64′
Nicolai Flø Jepsen
Thomas Korsgaard Mikkelsen
64′ Jeppe Friborg Simonsen
Andreas Bruus80′
Maxime Henry Armand Soulas
Tobias Borchgrevink Børkeeiet46′
64′ Isak Steiner Jensen
Christian Jaeger Cappis77′
82′ Rasmus Hjorth Vinderslev
Morten Wetche Frendrup
90′ Kristófer Ingi Kristinsson
Marko Divković64′
Rilwan Olanrewaju Hassan
Andrija Pavlović64′

Przewaga zespołu Broendby w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia w pierwszej połowie pokazał dwie żółte kartki zawodnikom gości, natomiast w drugiej trzy. Piłkarze SoenderjyskEego dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedenastka SoenderjyskEego w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.