SonderjyskE Haderslev - Aalborg BK 0-4 (0-2). Liga duńska - 32. kolejka Superligi

24 maja na Sydbank Park w Haderslev odbył się mecz 32. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami SoenderjyskEego i Aalborgu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Aalborgu 4-0. Na stadionie zasiadło 3 011 widzów.

32. kolejka Dania - Superliga
2021-05-24 14:00 | Stadion: Sydbank Park | Widzów: 3011 | Arbiter: Jørgen Daugbjerg Burchardt
J. Ahlmann 69'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 41 spotkań drużyna Aalborgu wygrała 18 razy i zanotowała 13 porażek oraz 10 remisów.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Kibice Aalborgu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rufa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Lucas Andersen. Posunięcie trenera było słuszne. Rufa zdobył kolejną bramkę w 60. minucie spotkania.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Tom van Weert wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aalborgu, strzelając gola w 20. minucie meczu. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Iver Rørvik.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Aalborgu w 33. minucie spotkania, gdy Iver Rørvik zdobył z karnego drugą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę drużyna Aalborgu wyszła w zmienionym składzie, za Kaspra Kuska wszedł Tim Prica. Trener SoenderjyskEego postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Bård Finne, a murawę opuścił Anders Kvindebjerg.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Aalborg: Rasmusowi Thelanderowi w 52. i Rufowi w 58. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Aalborgu w 60. minucie spotkania, gdy Rufo strzelił trzeciego gola. Przy zdobyciu bramki ponownie asystę zaliczył Iver Rørvik.

W 64. minucie arbiter pokazał kartkę Tomowi van Weertowi, piłkarzowi gości. W 65. minucie Tom van Weert zastąpił Pedro Ferreirę. W 67. minucie boisko opuścili piłkarze gospodarzy: Emil Frederiksen, Rasmus Vinderslev, a na ich miejsce weszli Pierre Kanstrup, Victor Mpindi.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Aalborgu w 69. minucie spotkania, gdy Jakob Ahlmann zdobył czwartą bramkę. W 74. minucie Kristoffer Pallesen został zmieniony przez Marcusa Serupa, a za Daniela Granlego wszedł na boisko Frederik Børsting, co miało wzmocnić jedenastkę Aalborgu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rilwana Olanrewaju na Juliusa Eskesena oraz Hajego Wrighta na Petera Bucha.

W doliczonej pierwszej minucie spotkania sędzia przyznał kartkę Peterowi Buchowi z SoenderjyskEego. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-4.

Daniel Fredrik Granli74′
67′ Pierre Kanstrup
Rasmus Thelander52′
Emil Alfons Holm
Kristoffer Pallesen74′
Mads Winther Albæk
Iver Tobias Rørvik Fossum  33′ (k.)
75′ Rilwan Olanrewaju Hassan
Jakob Ahlmann Nielsen  69′
Jeppe Friborg Simonsen
Magnus Christensen
46′ Anders Kvindebjerg Jacobsen
Lucas Andersen16′
67′ Victor Sylvestre Mpindi Ekani
Kasper Kusk Vangsgaard46′
75′ Haji Wright
Tom van Weert  20′ 64′ 65′
Nicolai Flø Jepsen
Andreas Hansen
Patrick Banggaard Jensen
Frederik Børsting74′
75′ Julius Eskesen
Pedro Ferreira65′
67′ Emil Frederiksen
Oscar Hiljemark
67′ Rasmus Hjorth Vinderslev
Marcus Serup Hannesbo74′
75′ 90′ Peter Buch Christiansen
Rubén Herráiz Alcaraz16′  60′ 58′
46′ Bård Finne
Tim Prica46′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom SoenderjyskEego, natomiast zawodnikom gości przyznał trzy.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników.