Silkeborg Idraetsforening - Football Club Midtjylland 1-4 (0-1). Liga - 31. kolejka

16 maja na JYSK park odbył się pojedynek 31. kolejki 3Fu Superligaen pomiędzy drużynami Silkeborg IF i Midtjyllandu. Mecz zakończył się zwycięstwem Midtjyllandu 4-1.

16 maja  na JYSK park odbył się pojedynek  31. kolejki  3Fu Superligaen pomiędzy drużynami Silkeborg IF  i Midtjyllandu. Mecz zakończył się zwycięstwem Midtjyllandu 4-1.

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 spotkań zespół Silkeborg IF wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo aż 13 razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Midtjyllandu otworzyli wynik. W siódmej minucie na listę strzelców wpisał się Edward Chilufya. Asystę przy golu zanotował Anders Dreyer.

W ostatniej minucie pierwszej połowy w drużynie Midtjyllandu doszło do zmiany. Juninho wszedł za Gustava Isaksena. W 45. minucie Gustav Isaksen został zmieniony przez Pione Sista. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Midtjyllandu.

Jedenastka Silkeborg IF ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Midtjyllandu, zdobywając kolejną bramkę. W 48. minucie wynik na 0-2 podwyższył Mads Thychosen. Bramka padła po podaniu Edwarda Chilufi.

W 53. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mads Thychosen z Midtjyllandu. Między 64. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Silkeborg IF: Sebastian Jörgensen, Robert Gojani, Mark Brink, Stefán Thórdarson, Rasmus Carstensen, na ich miejsce weszli: Soren Tengstedt, Anders Klynge, Pelle Mattsson, Andreas Oggesen, Oliver Sonne. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Raphaela Onyediki, Erika Sviatchenka, Edwarda Chilufi zajęli: Max Meyer, Victor Lind, Charles.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Midtjyllandu w 87. minucie spotkania, gdy Juninho zdobył czwartą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Evander.

Anders Klynge wywołał eksplozję radości wśród kibiców Silkeborg IF, strzelając gola w 90. minucie meczu. Przy strzeleniu gola asystował Soren Tengstedt.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-4.

Przewaga drużyny Silkeborg IF w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę.

Obie drużyny grały czysto, więc sędzia nie musiał pokazywać żadnych kartek.