Silkeborg Idraetsforening - Aalborg Boldspilklub 3-1 (1-0). Liga - 4. kolejka

W pojedynku 4. kolejki 3Fu Superligaen, który rozegrany został 8 sierpnia, jedenastka Silkeborg IF wygrała z Aalborg BK 3-1 (1-0). Mecz na JYSK park obejrzało 5 136 widzów.

W  pojedynku 4. kolejki  3Fu Superligaen, który rozegrany został 8 sierpnia, jedenastka Silkeborg IF wygrała  z Aalborg BK  3-1 (1-0). Mecz na JYSK park obejrzało 5 136 widzów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Larsowi Kramerowi z Aalborg BK. Była to 28. minuta starcia.

W 43. minucie do własnej bramki trafił zawodnik Aalborg BK Mathias Ross. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Silkeborg IF.

W 58. minucie w jedenastce Aalborg BK doszło do zmiany. Kilian Ludewig wszedł za Kristoffera Pallesena.

Zespół Aalborg BK ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Silkeborg IF, zdobywając kolejną bramkę. W 60. minucie na listę strzelców wpisał się Nicolai Vallys. Bramka padła po podaniu Stefána Thórdarsona.

W 69. minucie Lucas Andersen został zastąpiony przez Kaspra Kuska. Między 70. a 81. minutą, boisko opuścili zawodnicy Silkeborg IF: Mark Brink, Sebastian Jörgensen, Stefán Thórdarson, na ich miejsce weszli: Pelle Mattsson, Soren Tengstedt, Andreas Oggesen. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Malthe Hojholta, Ivera Fossuma, Anosike Ementy zajęli: Jeppe Pedersen, Pedro Ferreira, Milan Makarić.

Kasper Kusk wywołał eksplozję radości wśród kibiców Aalborg BK, strzelając gola w 85. minucie meczu. Asystę przy bramce zaliczył Milan Makarić.

W samej końcówce pojedynku w zespole Silkeborg IF doszło do zmiany. Tonni Adamsen wszedł za Nicklasa Heleniusa.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 90. minucie wynik na 3-1 podwyższył Tonni Adamsen.

W tej samej minucie trener Silkeborg IF postanowił bronić wyniku i postawił na defensywę. Za napastnika Lukasa Engla wszedł Lukas Klitten, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Silkeborg IF utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę drużynie Silkeborg IF udało się strzelić gola i wygrać. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Zespół Silkeborg IF był w posiadaniu piłki przez 67 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym meczu.

Sędzia nie ukarał piłkarzy Silkeborg IF żadną kartką, natomiast zawodnikom Aalborg BK przyznał jedną żółtą.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.