Randers FC - Lyngby Boldklub 1-2 (1-0). Liga duńska - 20. kolejka Superligi

W starciu 20. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 7 marca, drużyna Randersu przegrała z Lyngby 1-2 (1-0). Spotkanie odbyło się na Cepheus Park Randers.

M. Kaastrup 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Drużyna Randersu wygrała aż dziewięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Mathiasowi Aarisowi z Randersu. Była to 26. minuta meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Randersu w 29. minucie spotkania, gdy Marvin Egho strzelił pierwszego gola. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Tosin Kehinde.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Randersu.

Między 51. a 56. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Trener Lyngby postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Lasse Nielsen, a murawę opuścił Jens Gammelby. Lasse Nielsen bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jednego gola. Była to jego trzecia bramka w tegorocznych rozgrywkach.

W tej samej minucie Victor Torp został zmieniony przez Christiana Jakobsena. Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Mathias Aaris z drużyny gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 26. minucie. W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Olivera Bundgaarda z Randersu, a w 75. minucie Christiana Jakobsena z drużyny przeciwnej. W 87. minucie Lasse Nielsen wyrównał wynik meczu z karnego.

W 90. minucie żółtą kartkę dostał Lasse Johnsen, zawodnik gospodarzy.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Lyngby przyniosły efekt bramkowy. W tej samej minucie wynik ustalił Magnus Kaastrup. Bramka padła po podaniu Lasse Nielsena.

W następstwie utraty bramki trener Randersu postanowił zagrać agresywniej. W drugiej minucie doliczonego czasu pojedynku zmienił pomocnika Frederika Lauenborga i na pole gry wprowadził napastnika Bassalę Sambou, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy gospodarzy: Nikola Mileusnic, Mikkel Brund, a na ich miejsce weszli Oliver Bundgaard, Simon Graves. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Lasse Fosgaard70′
26′ 60′ Mathias Aaris Kragh Nielsen
Kasper Enghardt Pedersen83′
90′ Simon Graves Jensen
Kevin N'goyi Tshiembe
54′ 83′ Mathias Greve
Kasper Poul Mølgaard Jørgensen
Tobias Klysner Breuner
Emil Nestved Kornvig71′
67′ 90′ Oliver Bundgaard Kristensen
Mathias Hebo Rasmussen
51′ 90′ Frederik Lauenborg
Marcel Ibsen Rømer
90′ Lasse Berg Johnsen
Jens Martin Gammelby56′ 57′
 29′ Marvin Egho
Victor Torp Overgaard57′
Kehinde Oluwatosin
Magnus Warming
Jonas Dakir
Frederik August Albrecht Schram
90′ Mikkel Brund
Svenn Crone70′
Filip Bundgaard Kristensen
Pascal Wiberg Gregor83′
Mads Enggård
Christian Jakobsen57′ 75′
83′ Vito Hammershøy-Mistrati
Casper Kaarsbo Winther
90′ Nikola Mileusnic
Magnus Kaastrup Refstrup Lauritsen71′  90′
90′ Bassala Sambou
Lasse Emil Nielsen57′  87′ (k.)

Sędzia przyznał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną piłkarzom Randersu, a zawodnikom gości pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie dokonał czterech zmian. Natomiast drużyna Lyngby w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników.