Randers FC - FC Midtjylland 0-0. Liga duńska - 25. kolejka Superligi

W starciu 25. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 19 kwietnia, drużyna Randersu zremisowała z Midtjyllandem 0-0. Pojedynek odbył się na Cepheus Park Randers.

25. kolejka Dania - Superliga
2021-04-19 19:00 | Stadion: Cepheus Park Randers | Arbiter: Morten Krogh
Randers FC
FC Midtjylland
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Jedenastka Midtjyllandu wygrała aż 30 razy, zremisowała siedem, a przegrała tylko cztery.

Od pierwszych minut jedenastka Midtjyllandu zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Randersu była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę zespół Midtjyllandu rozpoczął w zmienionym składzie, za Japheta Serego wszedł Dion Cools. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Midtjylland: Sory'emu Kabie w 50. i Jensowi-Lysowi Cajustemu w 57. minucie.

W 63. minucie za Mikkela Kallesøego wszedł Simon Piesinger. Chwilę później trener Midtjyllandu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Pione Sisto, a murawę opuścił Awer Bul. Między 64. a 70. minutą, boisko opuścili zawodnicy Randersu: Lasse Johnsen, Tobias Klysner, na ich miejsce weszli: Vito Hammershøy-Mistrati, Mathias Greve. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jensa-Lysa Cajustego, Sory'ego Kaby zajęli: Mikael Anderson, Júnior Brumado.

Kibice Randersu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Bassalę Sambou. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 16 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Nikola Mileusnic. W 74. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Erika Sviatchenka z Midtjyllandu, a w 86. minucie Mathiasa Aarisa z drużyny przeciwnej. W 77. minucie Evander został zmieniony przez Gustava Tanga, co miało wzmocnić zespół Midtjyllandu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kehinde'a Oluwatosina na Filipa Bundgaarda.

Jonas Bybjerg Lössl
63′ Mikkel Kallesøe Andreasen
Eric Joel Andersson
Simon Graves Jensen
Erik Sviatchenko74′
86′ Mathias Aaris Kragh Nielsen
Alexander Scholz
Oliver Bundgaard Kristensen
Japhet Sery Larsen46′
70′ Tobias Klysner Breuner
Jens-Lys Michel Cajuste57′ 64′
Frederik Lauenborg
Anders Laustrup Dreyer
70′ Lasse Berg Johnsen
Awer Bul Mabil64′
84′ Kehinde Oluwatosin
Evander da Silva Ferreira77′
Marvin Egho
Frank Ogochukwu Onyeka
70′ Nikola Mileusnic
Sory Kaba50′ 70′
Jonas Dakir
Jesper Hansen
Erik Marxen
Dion Johan Cools46′
63′ Simon Piesinger
Mikael Neville Anderson64′
84′ Filip Bundgaard Kristensen
Nicolas Martin Hautorp Madsen
70′ Mathias Greve
Pione Sisto64′
70′ Vito Hammershøy-Mistrati
Gustav Tang Isaksen77′
70′ Bassala Sambou
José Francisco dos Santos Júnior70′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Randersu dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy dokonali po pięć zmian w drugiej połowie.