Randers FC - FC Kopenhaga 2-1 (0-0). Liga duńska - 32. kolejka Superligi

W meczu 32. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 24 maja, drużyna Randersu zwyciężyła z FC Kopenhaga 2-1 (0-0). Mecz na Cepheus Park Randers obejrzało 3 756 widzów.

32. kolejka Dania - Superliga
2021-05-24 17:00 | Stadion: Cepheus Park Randers | Widzów: 3756 | Arbiter: Michael Tykgaard
V. Fischer 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 41 razy. Drużyna FC Kopenhaga wygrała aż 25 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko osiem.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Na drugą połowę drużyna FC Kopenhaga wyszła w zmienionym składzie, za Kamila Wilczka wszedł Mohammed Daramy. Na murawie, jak to często zdarzało się FC Kopenhaga w tym sezonie, pojawił się Victor Kristansen, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 46. minucie Nicolaiego Boilesena. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie.

Na początku drugiej połowy piłkarze Randersu nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 50. minucie Mathias Greve dał prowadzenie swojemu zespołowi. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 56. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Victor Nelsson osłabiając tym samym drużynę gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Randersu w 58. minucie spotkania, gdy Marvin Egho zdobył z karnego drugą bramkę. W 59. minucie w zespole FC Kopenhaga doszło do zmiany. Marios Oikonomou wszedł za Pepa Biela.

W 66. minucie za Kehinde'a Oluwatosina wszedł Alhaji Kamara. Chwilę później trener Randersu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Tobias Klysner, a murawę opuścił Frederik Lauenborg. Między 80. a 86. minutą, boisko opuścili piłkarze Randersu: Simon Piesinger, Mikkel Kallesøe, Marvin Egho, na ich miejsce weszli: Mathias Aaris, Jesper Alkærsig, Nikola Mileusnic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jonasa Oldera, Rasmusa Falka zajęli: Mikkel Kaufmann, Viktor Gorridsen.

Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Mathias Jorgensen z FC Kopenhaga. Była to 81. minuta starcia.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił Viktor Gorridsen.

Drużynie FC Kopenhaga zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Randersu.

Karl-Johan Anton Johnsson
86′ Mikkel Kallesøe Andreasen
Peter Svarrer Ankersen
86′ Simon Piesinger
Lukas Reiff Lerager
66′ Kehinde Oluwatosin
Rasmus Falk Jensen80′
 50′ Mathias Greve
José Carlos Gonçalves Rodrigues
70′ Frederik Lauenborg
Pep Biel Mas Jaume59′
Vito Hammershøy-Mistrati
Jonas Older Wind80′
 58′ (k.) 86′ Marvin Egho
Kamil Wilczek46′
Jonas Dakir
Stephan Andersen
86′ Mathias Aaris Kragh Nielsen
Victor Bernth Kristiansen46′
86′ Jesper Alkærsig Lauridsen
Marios Oikonomou59′
Oliver Bundgaard Kristensen
Nicolaj Thomsen
70′ Tobias Klysner Breuner
Mohammed Daramy46′
86′ Nikola Mileusnic
Viktor Gorridsen Fischer80′  90′
66′ Alhaji Kamara
Mikkel Kaufmann Sørensen80′

Arbiter nie ukarał zawodników Randersu żadną kartką, natomiast piłkarzom gości pokazał jedną żółtą i jedną czerwoną.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu graczy w drugiej połowie.