Randers FC - Aarhus Gymnastikforening 0-1 (0-1). Liga duńska - 29. kolejka Superligi

9 maja na Cepheus Park Randers odbył się mecz 29. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Randersu i Aarhusu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Aarhusu 1-0. Na stadionie stawiło się 3 444 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Grabarę występującego w Aarhusie.

29. kolejka Dania - Superliga
2021-05-09 16:00 | Stadion: Cepheus Park Randers | Widzów: 3444 | Arbiter: Michael Tykgaard
Randers FC
Aarhus Gymnastikforening
0
1
K. Diks 22'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 33 pojedynki drużyna Randersu wygrała 16 razy i zanotowała siedem porażek oraz 10 remisów.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Jesper Alkærsig z zespołu gospodarzy. Była to 19. minuta starcia.

Jedyną bramkę meczu zdobył Kevin Diks dla jedenastki Aarhusu. Bramka padła w tej samej minucie. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Asystę zaliczył Casper Højer.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Aarhusu.

Drugą połowę zespół Randersu rozpoczął w zmienionym składzie, za Jespera Alkærsiga wszedł Oliver Bundgaard. Trener Randersu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 50. minucie na plac gry wszedł Nikola Mileusnic, a murawę opuścił Tobias Klysner.

W 51. minucie kartkę obejrzał Gift Links z Aarhusu. W 63. minucie Frederik Lauenborg zastąpił Mikkela Kallesøego. W tej samej minucie w drużynie Randersu doszło do zmiany. Marvin Egho wszedł za Bassalę Sambou.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Nicolai Søberg, zawodnik gości. W tej samej minucie na murawie pojawił się Alexander Munksgaard z Aarhusu, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Wszedł on za Gifta Linksa. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera. W 67. minucie Nicolai Søberg został zmieniony przez Benjamina Steenfeldta, a za Alberta Grønbæka wszedł na boisko Søren Tengstedt, co miało wzmocnić jedenastkę Aarhusu. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kehinde'a Oluwatosina na Simona Piesingera.

Między 77. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Randersu. W drugiej połowie nie padły gole.

Kevin Diks Bakarbessy  22′
86′ Simon Graves Jensen
Sebastian Lund Hausner
88′ Mathias Aaris Kragh Nielsen
Jesper Juelsgaard
19′ 46′ Jesper Alkærsig Lauridsen
Casper Højer Nielsen
Lasse Berg Johnsen
Patrick Haakon Olsen
50′ Tobias Klysner Breuner
Bror Emil Blume Jensen
63′ Frederik Lauenborg
Nicolai Søberg Poulsen67′ 67′
77′ Kehinde Oluwatosin
Albert Grønbæk Erlykke79′
Mathias Greve
Patrick Mortensen
63′ Bassala Sambou
Gift Links51′ 67′
Jonas Dakir
Karl William Eskelinen
46′ Oliver Bundgaard Kristensen
Thomas Kristensen
63′ 77′ Mikkel Kallesøe Andreasen
Alexander Munksgaard Nielsen67′
77′ Simon Piesinger
Zachary Duncan
Mads Enggård
Benjamin Steenfeldt Hvidt67′
63′ Marvin Egho
Alexander Ballegaard Ammitzbøll
50′ Nikola Mileusnic
Søren Tengstedt79′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy dostali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast zespół Aarhusu w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.