Odense Boldklub - Aarhus Gymnastikforening 1-2 (1-1). Liga - 4. kolejka

W meczu 4. kolejki 3Fu Superligaen, który rozegrany został 7 sierpnia, drużyna Odense BK przegrała z AGF Aarhus 1-2 (1-1). Mecz na Odense Stadium / Nature Energy Park obejrzało 5 865 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Dawida Kurminowskiego występującego w AGF Aarhus.

W  meczu 4. kolejki  3Fu Superligaen, który rozegrany został 7 sierpnia, drużyna Odense BK przegrała  z AGF Aarhus  1-2 (1-1). Mecz na Odense Stadium / Nature Energy Park obejrzało 5 865 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Dawida Kurminowskiego występującego w AGF Aarhus.

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 25 spotkań zespół AGF Aarhus wygrał 11 razy i zanotował siedem porażek oraz siedem remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Patrick Mortensen.

W 13. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Alberta Grønbæka z AGF Aarhus, a w 20. minucie Bashkima Kadriego z drużyny przeciwnej.

Zawodnicy Odense BK odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 38. minucie gola wyrównującego strzelił Robin Østrøm.

W 42. minucie kartkę dostał Charly Horneman z zespołu Odense BK. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 71. minucie Tobias Mølgaard został zastąpiony przez Anthony'ego D'Alberto. W tej samej minucie w jedenastce AGF Aarhus doszło do zmiany. Frederik Brandhof wszedł za Alberta Grønbæka.

Trener Odense BK postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Arona Thrándarsona i na pole gry wprowadził napastnika Jakoba Breuma. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 72. minucie Robin Østrøm został zmieniony przez Kaspra Larsena, a za Charlego Hornemana wszedł na boisko Max Fenger, co miało wzmocnić jedenastkę Odense BK. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Erica Kahla na Gifta Linksa.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy AGF Aarhus w 87. minucie spotkania, gdy Patrick Mortensen zdobył z karnego drugą bramkę. W 89. minucie Sigurd Haugen został zmieniony przez Dawida Kurminowskiego, co miało wzmocnić zespół AGF Aarhus. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Bashkima Kadriego na Lucę Kjerrumgaard oraz Joela Kinga na Aske Adelgaarda.

W doliczonym czasie gry arbiter pokazał kartkę Anthony'emu D'Alberto, zawodnikowi AGF Aarhus. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-2.

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.

Jedenastka Odense BK w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna AGF Aarhus w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.