Odense BK - SonderjyskE Haderslev 1-1 (1-0). Liga duńska - 25. kolejka Superligi

18 kwietnia na Nature Energy Park odbyło się starcie 25. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Odense' i SoenderjyskEego. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

25. kolejka Dania - Superliga
2021-04-18 14:00 | Stadion: Nature Energy Park | Arbiter: Peter Kjærsgaard-Andersen
Odense BK
SonderjyskE Haderslev
1
1
B. Kadrii 5'
E. Holm 67'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 44 pojedynki drużyna Odense' wygrała 15 razy i zanotowała 14 porażek oraz 15 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W piątej minucie Bashkim Kadrii dał prowadzenie swojej drużynie.

W 36. minucie arbiter pokazał żółtą kartkę Philippowi Schmiedlowi, piłkarzowi SoenderjyskEego. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Odense'.

Drugą połowę drużyna Odense' rozpoczęła w zmienionym składzie, za Olivera Christensena wszedł Sayouba Mande. A kibice SoenderjyskEego nie mogli już doczekać się wprowadzenia Bårda Finne'a. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Julius Eskesen. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić wyrównującego gola.

W 54. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Philipp Schmiedl z SoenderjyskEego i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał ten piłkarz w 36. minucie. Trener Odense' postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w formację obronną i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Alexandra Andersena. Na boisko wszedł Robin Østrøm, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych. W tej samej minucie Max Whitta został zmieniony przez Sveinna Guðjohnsena.

W 63. minucie żółtą kartkę dostał Aron Þrándarson z Odense'.

Wysiłki podejmowane przez drużynę SoenderjyskEego w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Emil Holm. Przy zdobyciu bramki pomagał Pierre Kanstrup.

Między 69. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze SoenderjyskEego: Emil Holm, Anders Kvindebjerg, Rasmus Vinderslev, na ich miejsce weszli: Rilwan Olanrewaju, Adama Guira, Mads Winther. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jensa Dyhra, Emmanuela Sabbiego zajęli: Ayo Okosun, Janus Drachmann. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Odense: Bashkimowi Kadriemu w 82. i Jeppe Theisowi w 84. minucie. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Pierre Kanstrup
84′ Jeppe Theis Tverskov
Philipp Schmiedl36′ 54′
61′ Alexander Juel Andersen
Stefan Gartenmann
Jørgen Skjelvik
Emil Alfons Holm  67′ 69′
63′ Aron Elís Þrándarson
Rasmus Hjorth Vinderslev89′
84′ Emmanuel Afriyie Mario Sabbi
Marc Dal Hende
Issam Jebali
Julius Eskesen46′
84′ Jens Jakob Dyhr Thomasen
Victor Sylvestre Mpindi Ekani
 5′ 82′ Bashkim Kadrii
Haji Wright
61′ Max Johannes Whitta Fenger
Anders Kvindebjerg Jacobsen77′
46′ Sayouba Mande
Nicolai Flø Jepsen
61′ Robin Dahl Østrøm
Mads Skøtt Winther89′
84′ Janus Mats Drachmann
Emil Frederiksen
84′ Ayo Simon Okosun
Adama Guira77′
Moses Opondo
Peter Buch Christiansen
61′ Sveinn Aron Guðjohnsen
Bård Finne46′
Mikkel Hyllegaard
Rilwan Olanrewaju Hassan69′

Zawodnicy gości otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy trzy żółte.

Zespół Odense' w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie dokonała czterech zmian.