Odense BK - Lyngby Boldklub 2-0 (2-0). Liga duńska - 27. kolejka Superligi

W meczu 27. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 25 kwietnia, zespół Odense' wygrał z Lyngby 2-0 (2-0). Mecz na Nature Energy Park obejrzało 3 960 widzów.

27. kolejka Dania - Superliga
2021-04-25 18:00 | Stadion: Nature Energy Park | Widzów: 3960 | Arbiter: Jonas Hansen
Odense BK
Lyngby Boldklub
2
0
I. Jebali 24'
B. Kadrii 36'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 47 razy. Drużyna Odense' wygrała aż 23 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 13.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 11. minucie za Christiana Jakobsena wszedł Justin Shaibu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Odense' w 24. minucie spotkania, gdy Issam Jebali strzelił z karnego pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Alexandrowi Andersenowi z Odense'. Była to 30. minuta spotkania.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Odense', zdobywając kolejną bramkę. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Bashkim Kadrii.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Na murawie, jak to często zdarzało się Lyngby w tym sezonie, pojawił się Lasse Fosgaard, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 62. minucie Svenna Cronego. Rezultat meczu pokazał, że zmiana tym razem nie pomogła drużynie. Chwilę później trener Odense' postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Max Whitta, a murawę opuścił Bashkim Kadrii.

Między 73. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy Odense': Jens Dyhr, Issam Jebali, Kasper Larsen, na ich miejsce weszli: Mads Frøkjær-Jensen, Mikkel Hyllegaard, Moses Opondo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Kaspra Enghardta, Magnusa Kaastrupa, Jensa Gammelbego zajęli: Frederik Winther, Casper Kaarsbo, Alexander Petraeus. W 78. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Olivera Lunda z Odense', a w 85. minucie Frederika Winthera z drużyny przeciwnej.

Svenn Crone62′
88′ Kasper Larsen
Kasper Enghardt Pedersen76′
Jeppe Theis Tverskov
Kevin N'goyi Tshiembe
30′ Alexander Juel Andersen
Kasper Poul Mølgaard Jørgensen
73′ Jens Jakob Dyhr Thomasen
Mathias Hebo Rasmussen
Ayo Simon Okosun
Emil Nestved Kornvig
Troels Kløve Hallstrom
Victor Torp Overgaard
78′ Oliver Lund Poulsen
Magnus Kaastrup Refstrup Lauritsen76′
 24′ (k.) 74′ Issam Jebali
Christian Jakobsen11′
 36′ 67′ Bashkim Kadrii
Jens Martin Gammelby76′
Hans Christian Bernat
Tobias Juul
73′ Mads Frøkjær-Jensen
Lasse Fosgaard62′
88′ Moses Opondo
Frederik Franck Winther76′ 85′
Emmanuel Afriyie Mario Sabbi
Willads Blaxkjær Delvin
Sveinn Aron Guðjohnsen
Casper Kaarsbo Winther76′
74′ Mikkel Hyllegaard
Alexander Petraeus76′
67′ Max Johannes Whitta Fenger
Justin Kwabena Shaibu11′

Przewaga jedenastki Lyngby w posiadaniu piłki była ogromna (69 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Odense', a zawodnikom gości przyznał jedną.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała czterech zmian. Natomiast drużyna Lyngby wymieniła pięciu zawodników.