Odense BK - FC Nordsjaelland 2-0 (1-0). Liga duńska - 17. kolejka Superligi

W spotkaniu 17. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 28 listopada, drużyna Odense' wygrała z Nordslaellandem 2-0 (1-0). Mecz na Nature Energy Park obejrzało 5 258 widzów.

17. kolejka Dania - Superliga
2021-11-28 14:00 | Stadion: Nature Energy Park | Widzów: 5258 | Arbiter: Michael Tykgaard
Odense BK
FC Nordsjaelland
2
0
I. Jebali 20'
M. Fenger 89'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 52 razy. Zespół Odense' wygrał aż 26 razy, zremisował 11, a przegrał tylko 15.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Odense' w 20. minucie spotkania, gdy Issam Jebali strzelił pierwszego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Mads Frøkjær-Jensen.

W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daniela Svenssona z Nordslaellandu, a w 35. minucie Emmanuela Sabbiego z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Odense'.

Drugą połowę drużyna Nordslaellandu rozpoczęła w zmienionym składzie, za Madsa Thychosena wszedł Jonas Jensen-Abbew. W 56. minucie Kian Hansen zastąpił Lassa Coulibaly'ego.

Jedyną kartkę w drugiej połowie sędzia przyznał Simonowi Adingrze z Nordslaellandu. Była to 57. minuta pojedynku. Niedługo później trener Nordslaellandu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Leo Walta, a murawę opuścił Magnus Kofod. A kibice Odense' nie mogli już doczekać się wprowadzenia Troelsa Kløve. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Emmanuel Sabbi. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić drugiego gola.

Między 70. a 82. minutą, boisko opuścili piłkarze Odense': Bashkim Kadrii, Mads Frøkjær-Jensen, Nicholas Mickelson, na ich miejsce weszli: Max Whitta, Moses Opondo, Robin Østrøm. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Daniela Svenssona, Andreasa Rædergårda zajęli: Martin Sønder, Abu Francis.

Zespół Nordslaellandu ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 89. minucie wynik ustalił Max Whitta.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w drużynie Odense' doszło do zmiany. Jakob Breum wszedł za Issama Jebalego. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Emmanuel Ogura
81′ Nicholas Mickelson
Oliver Marc Rose-Villadsen
35′ 70′ Emmanuel Afriyie Mario Sabbi
Jacob Steen Christensen
 20′ 90′ Issam Jebali
Daniel Svensson29′ 81′
Jens Jakob Dyhr Thomasen
Andreas Rædergård Schjelderup82′
81′ Mads Frøkjær-Jensen
Simon Adingra57′
70′ Bashkim Kadrii
Oliver Antman
Sayouba Mande
Andreas Gülstorff Pedersen
81′ Robin Dahl Østrøm
Jonas Jensen-Abbew46′
70′ Troels Kløve Hallstrom
Maxwell Woledzi
Ayo Simon Okosun
Lasso Coulibaly56′
81′ Moses Opondo
Abu Francis82′
90′ Jakob Breum Martinsen
Martin Sønder Frese81′
70′  89′ Max Johannes Whitta Fenger
Leo Walta68′

Zawodnicy Odense' otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.