Odense BK - FC Midtjylland 1-1 (1-0). Liga duńska - 12. kolejka Superligi

W meczu 12. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 14 grudnia, zespół Odense' zremisował z Midtjyllandem 1-1 (1-0). Mecz na Nature Energy Park obejrzało 300 widzów.

12. kolejka Dania - Superliga
2020-12-14 19:00 | Stadion: Nature Energy Park | Widzów: 300 | Arbiter: Sandi Putros
Odense BK
FC Midtjylland
1
1
M. Opondo 14'
S. Kaba 67'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 59 pojedynków jedenastka Midtjyllandu wygrała 29 razy i zanotowała 19 porażek oraz 11 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Odense' otworzyli wynik. W 14. minucie na listę strzelców wpisał się Moses Opondo. Asystę zanotował Emmanuel Sabbi.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Janus Drachmann z jedenastki gospodarzy. Była to 45. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Odense'.

Trener Odense' wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Sveinna Guðjohnsena. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Janus Drachmann. W 63. minucie arbiter przyznał kartkę Mikaelowi Andersonowi z Midtjyllandu.

W 64. minucie za Mikaela Andersona wszedł Pione Sisto.

Zespół Odense' długo cieszył się prowadzeniem. Trwało to aż 53 minuty, jednak jedenastka gości doprowadziła do remisu. Bramkę zdobył Sory Kaba. Przy strzeleniu gola asystował Paulinho.

Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Odense' doszło do zmiany. Mikkel Hyllegaard wszedł za Emmanuela Sabbiego. Chwilę później trener Midtjyllandu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Evandera. Na boisko wszedł Gustav Tang, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 80. minucie Issam Jebali został zmieniony przez Marta Liedera, co miało wzmocnić zespół Odense'. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andersa Laustrupa na Awera Bula.

W 84. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gustava Tanga z Midtjyllandu, a w czwartej minucie doliczonego czasu pojedynku Mosesa Opondo z drużyny przeciwnej. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Jens-Lys Michel Cajuste
72′ Emmanuel Afriyie Mario Sabbi
Anders Laustrup Dreyer85′
Troels Kløve Hallstrom
Mikael Neville Anderson63′ 64′
 14′ 90′ Moses Opondo
Frank Ogochukwu Onyeka
45′ 46′ Janus Mats Drachmann
Evander da Silva Ferreira74′
80′ Issam Jebali
Awer Bul Mabil85′
46′ Sveinn Aron Guðjohnsen
Pione Sisto64′
72′ Mikkel Hyllegaard
Gustav Tang Isaksen74′ 84′
80′ Mart Lieder
Luca Pfeiffer

Przewaga drużyny Midtjyllandu w posiadaniu piłki była ogromna (64 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Zawodnicy obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.