Odense BK - AC Horsens 4-0 (2-0). Liga duńska - 32. kolejka Superligi

W meczu 32. kolejki duńskiej Superligi, który rozegrany został 24 maja, drużyna Odense' wysoko wygrała z Horsensem 4-0 (2-0). Mecz na Nature Energy Park obejrzało 4 527 widzów.

32. kolejka Dania - Superliga
2021-05-24 14:00 | Stadion: Nature Energy Park | Widzów: 4527 | Arbiter: Mikkel Redder
S. Reese 74' (samob.)

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 36 razy. Jedenastka Odense' wygrała aż 16 razy, zremisowała 12, a przegrała tylko osiem.

Już w pierwszych minutach drużyna Odense' próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Odense' w 35. minucie spotkania, gdy Bashkim Kadrii zdobył pierwszą bramkę.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka Odense', strzelając kolejnego gola. W 38. minucie wynik na 2-0 podwyższył Issam Jebali. To już dziesiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Moses Opondo.

Jedyną kartkę w meczu obejrzał Alexander Ludwig z zespołu gości. Była to 57. minuta starcia.

W 65. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Bashkim Kadrii z Odense'. Przy strzeleniu gola pomagał Oliver Lund.

W 71. minucie Kasper Larsen został zmieniony przez Christiana Vestergaarda. W tej samej minucie trener Odense' postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Troelsa Kløve. Na boisko wszedł Tarik Ibrahimagic, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Horsensu doszło do zmiany. Joachim Nielsen wszedł za Angela Nehmego.

W 74. minucie gola samobójczego strzelił zawodnik Horsensu Soren Reese. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 4-0.

Peter Nymann Mikkelsen
71′ Kasper Larsen
Malte Kiilerich Hansen
Jeppe Theis Tverskov
Soren Reese 74′ (samob.)
85′ Oliver Lund Poulsen
Alexander Ludwig57′
Aron Elís Þrándarson
Louka Daniel Prip Andreasen
78′ Moses Opondo
Jonas Skjøtt Gemmer
 38′ Issam Jebali
Hallur Hansson
71′ Troels Kløve Hallstrom
Bjarke Halfdan Jacobsen90′
Max Johannes Whitta Fenger
Casper Tengstedt
 35′, 65′ 84′ Bashkim Kadrii
Angelo Nehme72′
Hans Christian Bernat
Andreas Skjøtt Foged
85′ Alexander Juel Andersen
Aleksandar Stankovic
71′ Christian Vestergaard
Mathias Madsen
71′ Tarik Ibrahimagic
Lukas Wagner90′
78′ Emmanuel Afriyie Mario Sabbi
Gustav Jørgensen
Sveinn Aron Guðjohnsen
Joachim Nielsen72′
84′ Mikkel Hyllegaard

Jedenastka Odense' była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym starcie.

Sędzia nie ukarał zawodników Odense' żadną kartką, natomiast piłkarzom gości przyznał jedną żółtą.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu zawodników. Natomiast jedenastka Horsensu w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.