Odense BK - Aarhus Gymnastikforening 0-0. Liga duńska - 16. kolejka Superligi

14 lutego na Nature Energy Park odbyło się spotkanie 16. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Odense' i Aarhusu. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na boisku mogliśmy zobaczyć Kamila Grabarę występującego w Aarhusie.

16. kolejka Dania - Superliga
2021-02-14 20:00 | Stadion: Nature Energy Park | Arbiter: Peter Kjærsgaard-Andersen
Odense BK
Aarhus Gymnastikforening
0
0

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 71 meczów jedenastka Odense' wygrała 30 razy i zanotowała 25 porażek oraz 16 remisów.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Aarhus: Alexandrowi Munksgaardowi w 37. i Nicolaiemu Søbergowi w 43. minucie.

Trener Aarhusu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Benjamina Steenfeldta. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jón Þorsteinsson. W 64. minucie Bror Blume zastąpił Alberta Erlykkego.

W tej samej minucie trener Odense' postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Mikkel Hyllegaard, a murawę opuścił Issam Jebali. Między 64. a 86. minutą, boisko opuścili zawodnicy Aarhusu: Gift Links, Patrick Olsen, Patrick Mortensen, na ich miejsce weszli: Kevin Diks, Milan Jevtović, Alexander Ammitzbøll. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marta Liedera, Mosesa Opondo zajęli: Jens Dyhr, Aron Þrándarson. Od 72. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

Alexander Munksgaard Nielsen37′
90′ Jeppe Theis Tverskov
Nicolai Søberg Poulsen43′
77′ Moses Opondo
Bror Emil Blume Jensen64′
Janus Mats Drachmann
Patrick Haakon Olsen86′
Troels Kløve Hallstrom
Gift Links75′
64′ Issam Jebali
Patrick Mortensen86′
64′ Mart Lieder
Jón Dagur Þorsteinsson64′
Hans Christian Bernat
Karl William Eskelinen
Christian Vestergaard
Kevin Diks Bakarbessy75′
64′ 90′ Jens Jakob Dyhr Thomasen
Bubacarr Sanneh
77′ Aron Elís Þrándarson
Albert Grønbæk Erlykke64′
Sveinn Aron Guðjohnsen
Milan Jevtović86′
64′ Mikkel Hyllegaard
Benjamin Steenfeldt Hvidt64′ 72′
Sander Svendsen
Alexander Ammitzbøll86′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał dwie żółte kartki piłkarzom Odense', a zawodnikom gości przyznał cztery.

Drużyna Odense' w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy.