Odense BK - Aalborg BK 1-0 (1-0). Liga duńska - 29. kolejka Superligi

W starciu 29. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 7 maja, drużyna Odense' wygrała z Aalborgiem 1-0 (1-0). Mecz na Nature Energy Park obejrzało 4 083 widzów.

29. kolejka Dania - Superliga
2021-05-07 19:00 | Stadion: Nature Energy Park | Widzów: 4083 | Arbiter: Mads-Kristoffer Kristoffersen
Odense BK
Aalborg BK
1
0
B. Kadrii 45'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 79 pojedynków zespół Aalborgu wygrał 29 razy i zanotował 24 porażki oraz 26 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Max Whitta z zespołu gospodarzy. Była to 45. minuta spotkania.

Wysiłki podejmowane przez jedenastkę Odense' w końcu przyniosły efekt bramkowy. W pierwszej minucie doliczonego czasu Bashkim Kadrii dał prowadzenie swojemu zespołowi. Sytuację bramkową stworzył Ayo Okosun.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Odense'.

Trener Aalborgu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rufa. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Lucas Andersen. W 66. minucie Tom van Weert został zmieniony przez Tima Pricę.

Chwilę później trener Odense' postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 67. minucie na plac gry wszedł Mikkel Hyllegaard, a murawę opuścił Max Whitta. Między 75. a 82. minutą, boisko opuścili zawodnicy Odense': Aron Þrándarson, Bashkim Kadrii, Issam Jebali, na ich miejsce weszli: Emmanuel Sabbi, Moses Opondo, Tarik Ibrahimagic. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Frederika Børstinga, Magnusa Christensena zajęli: Martin Samuelsen, Oscar Hiljemark. W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Daniela Granlego z Aalborgu, a w szóstej minucie doliczonego czasu meczu Sayoubę Mande z drużyny przeciwnej.

Aalborg BK
90′ Sayouba Mande
Iver Tobias Rørvik Fossum
76′ Aron Elís Þrándarson
Magnus Christensen82′
Jens Jakob Dyhr Thomasen
Marcus Serup Hannesbo
82′ Issam Jebali
Lucas Andersen66′
45′ 67′ Max Johannes Whitta Fenger
Kasper Kusk Vangsgaard
 45′ 82′ Bashkim Kadrii
Tom van Weert66′
Hans Christian Bernat
Andreas Hansen
Christian Vestergaard
Casper Gedsted Hansen
82′ Tarik Ibrahimagic
Oscar Hiljemark82′
82′ Moses Opondo
Malthe Højholt
76′ Emmanuel Afriyie Mario Sabbi
Rubén Herráiz Alcaraz66′
Sveinn Aron Guðjohnsen
Tim Prica66′
67′ Mikkel Hyllegaard
Martin Samuelsen75′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wymieniły po czterech graczy w drugiej połowie.