Lyngby Boldklub - SonderjyskE Haderslev 0-1 (0-1). Liga duńska - 26. kolejka Superligi

W starciu 26. kolejki duńskiej Superligi, które rozegrane zostało 21 kwietnia, zespół Lyngby przegrał z SoenderjyskEem 0-1 (0-1). Mecz na Lyngby Stadion obejrzało 2 400 widzów.

26. kolejka Dania - Superliga
2021-04-21 18:00 | Stadion: Lyngby Stadion | Widzów: 2400 | Arbiter: Jakob A. Sundberg
Lyngby Boldklub
SonderjyskE Haderslev
0
1
M. Hende 16'

Dotychczasowa historia spotkań między drużynami jest bardzo bogata. Na 23 pojedynki zespół Lyngby wygrał dziewięć razy i zanotował osiem porażek oraz sześć remisów.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SoenderjyskEego w 16. minucie spotkania, gdy Marc Dal zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomagał Emil Holm.

W 27. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Hajego Wrighta, zawodnika SoenderjyskEego. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia wyrzucił z boiska Marcela Ibsena z Lyngby. Minutę później arbiter pokazał żółtą kartkę Mathiasowi Hebowi z zespołu gospodarzy.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SoenderjyskEego.

Trener Lyngby postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Magnus Warming, a murawę opuścił Jens Gammelby. W 49. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Emilowi Holmowi, piłkarzowi gości.

W 53. minucie Emil Holm został zastąpiony przez Andersa Kvindebjerga. Kibice SoenderjyskEego nie mogli już doczekać się wprowadzenia Juliusa Eskesena. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Rilwan Olanrewaju. Między 76. a 89. minutą, boisko opuścili piłkarze Lyngby: Mathias Hebo, Lasse Nielsen, Victor Torp, Emil Nestved, na ich miejsce weszli: Magnus Kaastrup, Justin Shaibu, Christian Jakobsen, Casper Kaarsbo. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Rasmusa Vindersleva, Hajego Wrighta zajęli: Adama Guira, Bård Finne.

Między 85. a 88. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy. W drugiej połowie nie padły gole.

Patrick Banggaard Jensen
85′ Svenn Crone
Marc Dal Hende  16′
45′ 76′ Mathias Hebo Rasmussen
Rilwan Olanrewaju Hassan67′
86′ Emil Nestved Kornvig
Jeppe Friborg Simonsen
45′ Marcel Ibsen Rømer
Emil Alfons Holm49′ 53′
80′ Lasse Emil Nielsen
Rasmus Hjorth Vinderslev89′
86′ Victor Torp Overgaard
Victor Sylvestre Mpindi Ekani
46′ Jens Martin Gammelby
Haji Wright27′ 89′
Tobias Juul
Nicolai Flø Jepsen
Frederik Franck Winther
Julius Eskesen67′
86′ Christian Jakobsen
Emil Frederiksen
86′ Casper Kaarsbo Winther
Adama Guira89′
76′ 88′ Magnus Kaastrup Refstrup Lauritsen
Peter Buch Christiansen
80′ Justin Kwabena Shaibu
Bård Finne89′
46′ 87′ Magnus Warming
Anders Kvindebjerg Jacobsen53′

Przewaga zespołu Lyngby w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną zawodnikom Lyngby w pierwszej połowie, a w drugiej trzy żółte. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, w drugiej również jedną.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił pięciu zawodników. Natomiast drużyna SoenderjyskEego w drugiej połowie wymieniła czterech graczy.