Lyngby Boldklub - Odense BK 1-2 (0-1). Liga duńska - 31. kolejka Superligi

20 maja na Lyngby Stadion odbył się mecz 31. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Lyngby i Odense'. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Odense' 2-1. Starcie obejrzało 2 114 widzów.

31. kolejka Dania - Superliga
2021-05-20 18:00 | Stadion: Lyngby Stadion | Widzów: 2114 | Arbiter: Michael Tykgaard
E. Sabbi 84'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 48 razy. Jedenastka Odense' wygrała aż 24 razy, zremisowała 11, a przegrała tylko 13.

Już w pierwszych minutach jedenastka Lyngby próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Odense' w 25. minucie spotkania, gdy Issam Jebali zdobył pierwszą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Robin Østrøm z Odense'. Była to 33. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Odense'.

Trener Odense' postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 58. minucie na plac gry wszedł Moses Opondo, a murawę opuścił Issam Jebali. W 66. minucie Bashkim Kadrii zastąpił Mikkela Hyllegaarda.

W tej samej minucie w drużynie Odense' doszło do zmiany. Alexander Andersen wszedł za Kaspra Larsena. Chwilę później trener Lyngby postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Emila Nestveda. Na boisko wszedł Casper Kaarsbo, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W tej samej minucie boisko opuścili zawodnicy Lyngby: Christian Jakobsen, Gustav Mortensen, a na ich miejsce weszli Victor Torp, Kasper Mølgaard.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 70. minucie na listę strzelców wpisał się Mathias Hebo. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Kevin Tshiembe.

Na 13 minut przed zakończeniem meczu kartką został ukarany Marcel Ibsen, zawodnik Lyngby. W 81. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Sveinn Guðjohnsen, Emmanuel Sabbi, a na ich miejsce weszli Robin Østrøm, Max Whitta.

Niedługo później Emmanuel Sabbi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Odense', strzelając kolejnego gola w 84. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki asystował Oliver Lund.

W 87. minucie boisko opuścili zawodnicy Lyngby: Thor Høholt, Lauge Sandgrav, a na ich miejsce weszli Frederik Winther, Marcel Ibsen. W doliczonej pierwszej minucie starcia kartkę obejrzał Oliver Lund z zespołu gości. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-2.

Kasper Larsen66′
87′ Frederik Franck Winther
Jeppe Theis Tverskov
69′ Kasper Poul Mølgaard Jørgensen
Oliver Lund Poulsen90′
 70′ Mathias Hebo Rasmussen
Ayo Simon Okosun
69′ Emil Nestved Kornvig
Aron Elís Þrándarson
77′ 87′ Marcel Ibsen Rømer
Issam Jebali  25′ 58′
Magnus Kaastrup Refstrup Lauritsen
Troels Kløve Hallstrom
69′ Victor Torp Overgaard
Alexander Juel Andersen66′
87′ Thor Høholt
Moses Opondo58′
69′ Gustav Julius Mortensen
Emmanuel Afriyie Mario Sabbi81′  84′
69′ Christian Jakobsen
Sveinn Aron Guðjohnsen81′
69′ Casper Kaarsbo Winther
Mikkel Hyllegaard66′
87′ Lauge Sandgrav

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Odense' przyznał dwie.

Jedni i drudzy wymienili po pięciu zawodników w drugiej połowie.