Lyngby Boldklub - FC Kopenhaga 0-3 (0-1). Liga - 6. kolejka

19 sierpnia na Lyngby Stadion w Kongens Lyngby odbył się pojedynek 6. kolejki 3Fu Superligaen pomiędzy drużynami Lyngby BK i FC Kopenhaga. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Kopenhaga 3-0. Na stadionie zasiadło 10 036 widzów.

19 sierpnia  na Lyngby Stadion w Kongens Lyngby odbył się pojedynek  6. kolejki  3Fu Superligaen pomiędzy drużynami Lyngby BK  i FC Kopenhaga. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Kopenhaga 3-0. Na stadionie zasiadło 10 036 widzów.

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Zespół FC Kopenhaga wygrał aż 11 razy, zremisował raz, a przegrał tylko trzy.

Asystę przy bramce zanotował Pep Biel.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Kopenhaga w 15. minucie spotkania, gdy Viktor Claesson strzelił pierwszego gola. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę dostał Valdemar Jensen z zespołu FC Kopenhaga.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Kopenhaga.

W 47. minucie kartkę dostał Andreas Bjelland, zawodnik Lyngby BK.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Kopenhaga w 49. minucie spotkania, gdy Pep Biel zdobył z karnego drugą bramkę.

Viktor Claesson wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Kopenhaga, strzelając kolejnego gola w 52. minucie spotkania. W 56. minucie Magnus Kaastrup zastąpił Rezana Corlu.

Między 57. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze FC Kopenhaga: Isak Johannesson, Viktor Claesson, Pep Biel, Rasmus Jensen, Victor Kristansen, na ich miejsce weszli: Lukas Lerager, Paul Mukairu, Akinkunmi Amoo, Zeca, Elias Jelert. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Andreasa Bjellanda, Adama Sorensena, Marcela Romera, Briana Hamalainena zajęli: Pascal Gregor, Gustav Mortensen, Casper Winther, Lucas Hey. Między 57. a 90. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Lyngby BK i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Zespół FC Kopenhaga był w posiadaniu piłki przez 63 procent czasu gry, przełożyło się to na okazałe zwycięstwo w tym spotkaniu.

Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom Lyngby BK, natomiast piłkarzom FC Kopenhaga pokazał dwie.

Obie jedenastki wymieniły po pięciu graczy w drugiej połowie.