Lyngby Boldklub - Broendby IF 0-4 (0-2). Liga duńska - 16. kolejka Superligi

14 lutego na Lyngby Stadion odbył się pojedynek 16. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Lyngby i Broendby. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Broendby 4-0.

16. kolejka Dania - Superliga
2021-02-14 16:00 | Stadion: Lyngby Stadion | Arbiter: Mads-Kristoffer Kristoffersen
A. Pavlović 73'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 47 razy. Jedenastka Broendby wygrała aż 27 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko 12.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Broendby w 27. minucie spotkania, gdy Kevin Mensah strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomógł Mikael Uhre.

Prawie natychmiast Jesper Grænge wywołał eksplozję radości wśród kibiców Broendby, zdobywając kolejną bramkę w 31. minucie meczu. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Josip Radošević.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Trener Lyngby wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Magnusa Warminga. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Jens Gammelby. Drugą połowę drużyna Lyngby rozpoczęła w zmienionym składzie, za Lasse Nielsena wszedł Magnus Kaastrup.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Broendby w 58. minucie spotkania, gdy Simon Hedlund strzelił trzeciego gola. W 59. minucie w zespole Broendby doszło do zmiany. Andrija Pavlović wszedł za Mikaela Uhrego.

W 62. minucie Christian Jakobsen zastąpił Justina Shaibu. Po chwili trener Broendby postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Lasse Vigen, a murawę opuścił Jesper Grænge.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Broendby w 73. minucie spotkania, gdy Andrija Pavlović zdobył czwartą bramkę. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Między 77. a 78. minutą, boisko opuścili zawodnicy Broendby: Kevin Mensah, Josip Radošević, Simon Hedlund, na ich miejsce weszli: Andreas Bruus, Tobias Børkeeiet, Anis Slimane. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Lasse Fosgaarda, Svenna Cronego zajęli: Kasper Mølgaard, Frederik Winther. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Lyngby: Emilowi Nestvedowi w 87. minucie i Magnusowi Warmingowi w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-4.

Marvin Schwäbe
77′ Lasse Fosgaard
Hjörtur Hermannsson
Kasper Enghardt Pedersen
Anthony Jung
Kevin N'goyi Tshiembe
Andreas Maxso
77′ Svenn Crone
Kevin Niclas Mensah  27′ 77′
Mathias Hebo Rasmussen
Morten Wetche Frendrup
Victor Torp Overgaard
Peter Bjur
87′ Emil Nestved Kornvig
Josip Radošević78′
46′ Lasse Emil Nielsen
Mikael Uhre59′
62′ Christian Jakobsen
Jesper Grænge Lindstrøm  31′ 71′
46′ Jens Martin Gammelby
Simon Fredrik Hedlund  58′ 78′
Frederik August Albrecht Schram
Mads Hermansen
77′ Kasper Poul Mølgaard Jørgensen
Andreas Bruus77′
77′ Frederik Franck Winther
Tobias Borchgrevink Børkeeiet78′
46′ Magnus Kaastrup Larsen
Anis Ben Slimane78′
62′ Justin Shaibu
Lasse Vigen Christensen71′
Rasmus Thellufsen Pedersen
Oskar Fallenius
46′ 90′ Magnus Warming
Andrija Pavlović59′  73′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Broendby żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Obie drużyny dokonały po pięć zmian w drugiej połowie.