Lyngby Boldklub - AC Horsens 1-1 (1-1). Liga duńska - 9. kolejka Superligi

20 listopada na Lyngby Stadion odbyło się spotkanie 9. kolejki duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Lyngby i Horsensu. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Starcie obejrzało 300 widzów.

9. kolejka Dania - Superliga
2020-11-20 19:00 | Stadion: Lyngby Stadion | Widzów: 300 | Arbiter: Benjamin Willaume-Jantzen
Lyngby Boldklub
AC Horsens
1
1
V. Torp 35'
B. Jacobsen 11'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół Horsensu wygrał aż osiem razy, zremisował trzy, a przegrał tylko trzy.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Horsensu otworzyli wynik. W 11. minucie na listę strzelców wpisał się Bjarke Jacobsen.

Zespół gospodarzy otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 35. minucie Victor Torp wyrównał wynik meczu.

Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 64. minucie sędzia pokazał kartkę Nicolaiemu Brockowi-Madsenowi, zawodnikowi Horsensu. W tej samej minucie Jonas Søndberg został zmieniony przez Jannika Pohla.

Trener Horsensu postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił obrońcę Michaela Lumba i na pole gry wprowadził napastnika Lirima Qamilego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 76. minucie Louka Prip został zmieniony przez Caspera Tengstedta, co miało wzmocnić drużynę Horsensu. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Mathiasa Heba na Rasmusa Thellufsena w 82. minucie oraz Christiana Jakobsena na Willadsa Delvina w tej samej minucie. W tej samej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Lirima Qamilego z Horsensu, a w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu Briana Tømminga z drużyny przeciwnej.

Alexander Ludwig
90′ Brian Tømming Hämäläinen
Rune Frantsen
82′ Mathias Hebo Rasmussen
Louka Daniel Prip Andreasen76′
Jens Martin Gammelby
Jonas Søndberg Thorsen64′
88′ Christian Jakobsen
Bjarke Halfdan Jacobsen  11′
Marcel Ibsen Rømer
Michael Lumb64′
 35′ Victor Torp Overgaard
Magnus Risgaard Jensen
88′ Willads Delvin
Lirim Qamili64′ 82′
Emil Nestved Kornvig
Jonas Skjøtt Gemmer
Lucas Ørneborg
Jannik Pohl64′
82′ Rasmus Thellufsen Pedersen
Casper Tengstedt76′

Sędzia pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Horsensu przyznał dwie.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast drużyna Horsensu w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.