Liga duńska - Superligi: Randers FC - Odense BK 2-1 (0-1)

11 lipca na Cepheus Park Randers odbył się pojedynek rozgrywek duńskiej Superligi pomiędzy drużynami Randersu i Odense. Starcie zakończyło się zwycięstwem Randersu 2-1. Spotkanie obejrzało 1 231 widzów.

Dania - Superliga
2020-07-11 18:00 | Stadion: Cepheus Park Randers | Widzów: 1231 | Arbiter: J. Maae
M. Fenger 19'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 47 razy. Drużyna Odense wygrała aż 20 razy, zremisowała 14, a przegrała tylko 13.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Niedługo po rozpoczęciu meczu Max Fenger wywołał eksplozję radości wśród kibiców Odense, strzelając gola w 19. minucie meczu. Asystę zanotował Moses Opondo.

W 23. minucie Johnny Thomsen został zmieniony przez Mikkela Kallesøego. Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Moses Opondo z Odense. Była to 44. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Odense.

Na drugą połowę jedenastka Odense wyszła w zmienionym składzie, za Ryana Johnsona wszedł Oliver Lund. A kibice Randersu nie mogli już doczekać się wprowadzenia Tobiasa Klysnera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Frederik Lauenborg. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić wyrównującego gola.

W 56. minucie w zespole Odense doszło do zmiany. Anders Klynge wszedł za Mosesa Opondo. W tej samej minucie trener Odense postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Issam Jebali, a murawę opuścił Max Fenger.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Randersu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 65. minucie bramkę wyrównującą zdobył Alhaji Kamara. Asystę przy golu zanotował Vito Hammershøj-Mistrati.

W 66. minucie w jedenastce Odense doszło do zmiany. Mikkel Hyllegaard wszedł za Sandera Svendsena. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Oliver Lund z drużyny gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Randersu w 74. minucie spotkania, gdy Emil Riis zdobył drugą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie. Przy zdobyciu bramki asystował Bjorn Kopplin.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-1.

Oliver Christensen
78′ Simon Graves Jensen
Ryan Johnson Laursen46′
Björn Kopplin
Marco Lund
23′ Johnny Juul Thomsen
Jørgen Skjelvik
81′ Vito Hammershøj-Mistrati
Jeppe Theis Tverskov
Tosin Kehinde
Mads Frøkjær-Jensen
46′ Frederik Lauenborg
Troels Kløve Hallstrom
Simon Piesinger
Moses Opondo44′ 56′
Andre Romer
Jens Jakob Thomasen
 65′ Alhaji Kamara
Max Johannes Whitta Fenger  19′ 56′
 74′ 81′ Emil Riis Jakobsen
Sander Svendsen66′
Jonas Dakir
Hans Christian Bernat
81′ Jesper Alkærsig Lauridsen
Kasper Larsen
78′ Mathias Nielsen
Oliver Lund Poulsen46′ 74′
Oliver Bundgaard Kristensen
Robin Dahl Østrøm
23′ Mikkel Kallesøe
Anders Ferslev Klynge56′
46′ Tobias Klysner
Mikkel Hyllegaard66′
81′ Marvin Egho
Issam Jebali56′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Odense pokazał dwie żółte.

Zespół gospodarzy dokonał pięciu zmian. Natomiast jedenastka Odense w drugiej połowie dokonała czterech zmian.